"WIEDZIEĆ WIĘCEJ, TO BAĆ SIĘ MNIEJ!"

Dwanaście ciekawych konferencji onkologicznych dla specjalistów w 2017 roku

Rok 2017 prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jeśli chodzi o warsztaty i konferencje onkologiczne. Publikujemy zestawienie najciekawiej zapowiadających się wydarzeń edukacyjnych dla specjalistów z branży onkologicznej –  onkologów, hematologów, chirurgów onkologicznych, młodych lekarzy, dziennikarzy medycznych i studentów medycyny:

konferencja onkologiczna 2017

 

 

  • Postępy w Onkologii – cykl przekrojowych i interaktywnych konferencji poświęconych najczęściej występującym nowotworom: Poznań (28 styczeń), Kraków (18 luty), Białystok (25 luty). Udział bezpłatny. Dużym atutem wydarzenia są uznani prelegenci i wykładowcy.
   http://www.po2017.viamedica.pl/PL/Zaproszenie/index.phtml

 

  • Top Medical Trends – jedna ze szlagierowych konferencji edukacyjnych wydawnictwa Termedia, która odbędzie się w dniach 17-19 marca 2017 roku w Poznaniu. W bogatym programie wydarzenia zaplanowano wykłady poświęcone tematyce raka wątroby, raka jądra, współpracy onkologa z lekarzem rodzinnym i powikłaniom w trakcie radioterapii (Pacjent w gabinecie POZ).
   http://www.termedia.pl/Konferencje?program&e=549&p=4300

 

  • XI Międzynarodowa Konferencja Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi FALENTY 2017 – tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w Warszawie. W bogatym programie wydarzenia FALENTY 2017 przewidziane są sesje poświęcone m.in. problemom leczenia chirurgicznego, radioterapii i leczenia systemowego. Organizator przygotował również (wspólnie z International BreastUltrasound School) warsztaty dotyczące techniki obrazowania piersi i wykonywania biopsji podejrzanych zmian pod kontrolą obrazu.
   http://www.konferencjafalenty.pl/?page=informacje_dla_uczestnikow

 

  • XXIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej – odbędzie się Łodzi w dniach 18-20 maja. Uczestnicy spotkania będą dyskutować m.in. o postępach w diagnostyce i leczeniu raku żołądka,  terapii rzadkich nowotworów czy prawnych aspektach pracy chirurga i onkologa.
   http://www.zjazd.ptcho.org.pl/23.2017/pl/Program_ramowy__68.html

 

  • V Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej – odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Elblągu. To ważne wydarzenie, gdyż istnieje duża potrzeba podniesienia standardów leczenia i komfortu życia Pacjentów w zaawansowanej fazie choroby. W programie konferencji wiele uwagi poświęcono tematyce: bólu nowotworowego, psychoonkologii oraz medycynie rodzinnej.
   http://www.termedia.pl/Konferencje?tematy_zjazdu&e=515&p=3724

 

  • VII Letnia Akademia Onkologiczna dla Dziennikarzy – ważne wydarzenie edukacyjne dedykowane dziennikarzom medycznym. To już tradycja, że Letnia Akademia Onkologiczna odbywa się w sierpniu w Warszawie. W jednym miejscu, przez trzy dni, spotykają się uznani eksperci i lekarze, dziennikarze, przedstawiciele fundacji oraz stowarzyszeń Pacjentów. Organizatorem konferencji jest Fundacja im. dr. M. Hilgiera – liczba miejsc ograniczona, obowiązują zaproszenia.

 

  • XIV Usteckie Dni Onkologiczne – w dniach 8-10 września w Ustce odbędzie się tradycyjna konferencja, którą szczególnie cenią lekarze i specjaliści z północy Polski. Tematyka spotkania obejmie: leczenie skojarzone nowotworów: głowy i szyi, przełyku, żołądka, trzustki, odbytnicy, czy guzów neuroendokrynnych.
   http://onko.ustka.pl/o-konferencji/xiii-usteckie-dni-onkologiczne/wstepny-program-ramowy/

 

  • XXVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów – planowany jest na 21–23 września 2017 roku w Warszawie. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie bardzo przekrojowy program, który obejmie m.in.: białaczki, chłoniaki, zespoły mielodysplastyczne, immunoterapię, hematolopatologię czy warsztaty mikroskopowe.
   http://www.termedia.pl/Konferencje?Tematy_przewodnie_Zjazdu&e=629&p=4210

 

  • II Konferencja Rak Piersi „Onkologia i Plastyka” – po zeszłorocznym sukcesie pierwszej edycji wydarzenia, tym razem, specjaliści od leczenia raka piersi spotkają się w dniach 22-23 września w Poznaniu. Uznani wykładowcy, szeroki zakres podejmowanych tematów i otwarcie na najnowsze trendy – to duże atuty spotkania, którego kierownikiem jest dr hab. Dawid Murawa.
   http://www.termedia.pl/Konferencje?Intro&e=584&p=4012

 

  • Warmińsko-Mazurskie Warsztaty Onkologiczne – prawdopodobnie w październiku odbędzie się IX edycja tej popularnej konferencji. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, omówione zostaną wybrane aspekty leczenia przeciwnowotworowego, uwzględniając przede wszystkim postęp, który dokonał się w ciągu ostatniego roku. Jednym z wielu atutów tego wydarzenia jest bezpłatne uczestnictwo.
   http://www.warsztatyonkologiczne.pl/2016/

 

  • XI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca – ciekawe wydarzenie, które odbywa się pod prestiżowym patronatem IASLC (Międzynarodowego Stowarzyszenia do Badań nad Rakiem Płuca). Znana jest już data konferencji (17-18 listopad), która odbędzie się w Warszawie. To obowiązkowa pozycja w kalendarzu lekarzy specjalizujących się w tematyce nowotworów płuca.
   http://www.bestofwclcrakpluca11.pl/

 

 • Onkologia 2016 – podsumowanie roku – w ramach prestiżowego wydarzenia organizowanego cyklicznie przez Fundację im. dr Macieja Hilgiera, uznani eksperci prezentują najnowsze informacje oraz doniesienia onkologiczne dotyczące diagnostyki i leczenia wybranych chorób nowotworowych. Udział bezpłatny.
  http://www.fundacjahilgiera.com/aktualnosci.html

 

ZOBACZ WIĘCEJ NA:  KONFERENCJE ONKOLOGICZNE
 

Dwanaście ciekawych konferencji onkologicznych dla specjalistów w 2017 roku
4.33 (86.67%) 6 votes
About the Author
 

Powiązane artykuły


Kampania Piękna bo Zdrowa 2017 – „Wpadnij na przegląd do ginekologa”

21 stycznia 2017 roku wystartuje ósma odsłona kampanii społecznej Piękna bo Zdrowa, która organizowana jest przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem:...
Opublikowane 17 Sty 2017

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Pink Lips Project 2017

Zbliża się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (European Cervical Cancer Prevention Week), którego tegoroczna edycja przypada na 22-28 stycznia 2017 roku. W ramach wydarzenia odbywają się...
Opublikowane 16 Sty 2017

Bezpłatna diagnostyka zmian piersi w warszawskiej Klinice WILMED

Centrum medyczne WILMED prowadzi nabór pacjentek do programu uzupełniającej diagnostyki zmian piersi nowoczesnym urządzeniem BRASTER.   Do rozwoju komórek nowotworowych przyczyniają się dwa procesy:...
Opublikowane 15 Sty 2017

Inauguracja Forum Raka Płuca

Rak płuca jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym w Polsce – co piąty pacjent i co dziesiąta pacjentka onkologiczna choruje na raka płuca. Na leczenie tej grupy chorych Ministerstwo Zdrowia...
Opublikowane 12 Sty 2017

Dwanaście ciekawych konferencji onkologicznych dla specjalistów w 2017 roku

Rok 2017 prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jeśli chodzi o warsztaty i konferencje onkologiczne. Publikujemy zestawienie najciekawiej zapowiadających się wydarzeń edukacyjnych dla specjalistów z branży...
Opublikowane 10 Sty 2017
Przeczytaj poprzedni wpis:
FUNDACJA Piękniejsze Życie warsztaty
Fundacja Piękniejsze Życie – warsztaty kosmetyczne dla pacjentek

Fundacja Piękniejsze Życie ruszyła z kolejną edycją programu warsztatów z pielęgnacji i makijażu dla pacjentek chorych na raka....

Zamknij