Jakie są najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące diagnostyki, profilaktyki, symptomatologii i leczenia chorych na raka płuc? Jakie wyzywania stoją przed immunoterapią? Jakie są najnowsze terapie ukierunkowane molekularnie w raku płuca? Które modyfikacje chemioterapii i chemioradioterapii przyczyniają się do wydłużenia życia pacjentów? Na te i inne zagadnienia odpowiedzi udzielą wybitni eksperci podczas cyklu spotkań warsztatowych Akademia Raka Płuca, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Rabce i Lublinie. Organizatorem spotkań jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Instytut PWN.

Postęp jaki ma miejsce w leczeniu raka płuca otwiera przed specjalistami torakochirurgami, pulmonologami, onkologami i radioterapeutami nowe możliwości. Najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, wyniki badań klinicznych oraz ciekawe przypadki kliniczne uczestnikom cyklu spotkań warsztatowych przybliży grono uznanych ekspertów: prof. dr hab. Paweł Krawczyk – Przewodniczący Komitetu Naukowego, prof. dr hab. Dariusz Kowalski, dr Maciej Głogowski oraz dr Piotr Jaśkiewicz we współpracy z czołowymi specjalistami z ośrodków lokalnych.

Warsztaty mają na celu wymianę doświadczeń, dotyczących możliwości terapeutycznych u chorych na raka płuca, które uzyskaliśmy podczas naszej codziennej pracy z chorymi oraz dzięki możliwościom leczenia pacjentów w ramach badań klinicznych. Przedstawimy aktualny algorytm postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, któremu powinien podlegać każdy chorych na raka płuca. Zwrócimy jednak uwagę, że nie wszystkie metody diagnostyczne i nie wszystkie terapie są dostępne w Polsce – mówi prof. dr hab. Paweł Krawczyk.

Organizatorem AKADEMII RAKA PŁUCA jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL oraz Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in. konferencji „Innowacyjne terapie w onkologii”, Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi.
 

Akademia Raka płuca konferencja 2018


 

AKADEMIA RAKA PŁUCA 2018 – TERMINARZ

Termin i miejsce:

  • 23 maj – Poznań
  • 24 maj – Wrocław
  • 25 maj – Rzeszów
  • 26 maj – Rabka Zdrój
  • 15 czerwiec – Lublin

 
Informacje i rejestracja:
https://www.instytutpwn.pl/rak-pluca/

Dane kontaktowe: Hanna Jarosiewicz, specjalista ds. marketingu, e-mail: [email protected], Wydawnictwo Naukowe PWN SA.
 

Akademia Raka Płuca 2018
4.7 (93.33%) 3 votes