4 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się Czwarte Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego organizowane przez Stowarzyszenie UNICORN przy wsparciu ambasadorów – Barbary i Jerzego Stuhrów oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Celem ogólnopolskiego wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do spotkania Pacjentów onkologicznych, ich rodzin, personelu medycznego różnych specjalności, studentów, a także instytucji i organizacji, które aktywnie pomagają osobom dotkniętym problemem choroby nowotworowej. Wstęp wolny.

FORUM NA RZECZ PACJENTA ONKOLOGICZNEGO 2019

Czwarte Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego rozpocznie się o godzinie 9.15 częścią warsztatową (21 warsztatów dotyczących psychologii, dietetyki, rehabilitacji, medycyny), a od 12.30 do 17.30 zaplanowana jest sesja główna podczas której wystąpią m.in. Barbara i Jerzy Stuhrowie, psychoonkolog prof. Krystyna de Walden-Gałuszko, dr Mariusz Wirga, dr Dariusz Duma oraz Szymon Hołownia.

  • 12.30 – 12.45 Barbara i Jerzy Stuhrowie – Otwarcie Forum
  • 12.45 – 13.15 Prof. Krystyna de Walden-Gałuszko – Komunikacja z pacjentem z elementami humanizacji medycyny
  • 13.15 – 14.45 Szymon Hołownia – Cierpienie uszlachetnia człowieka, czy człowiek uszlachetnia cierpienie? Kilka myśli o odwiecznym dylemacie tych, co próbują tłumaczyć niewytłumaczalne
  • 14.45 – 14.50 Niezwykłe Dziewczyny – prezentacja autorki książki
  • 15.15 – 15.45 Mariusz Wirga – Jak skutecznie i trwale wprowadzić antyrakowy styl życia bez wyrzeczeń, deprywacji i poczucia winy
  • 15.45 – 16.30 Dariusz Duma – Uczmy się od tych, co byli przed nami – czyli o tym, co nam podpowiadają filozofowie o życiu mądrym, szczęśliwym i spełnionym
  • 16.30 – 17.00 Anna Załubska – ABC regeneracji. Jedzenie, które wspomaga leczenie.

 
Tego dnia dobędzie się również charytatywny koncert Dawida Podsiadło z okazji 20-lecia Stowarzyszenia UNICORN. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie, w którym osoby chorujące na raka i ich bliscy otrzymują bezpłatne wsparcie psychologiczne.

Dzień wcześniej, bo na 3 lutego zaplanowano natomiast Dzień Otwarty w Centrum Psychoonkologii UNICORN (ul. Zielony Dół 4). W planach zwiedzanie ośrodka, konsultacje onkologiczne, psychoonkologiczne, dietetyczne i fizjoterapeutyczne oraz warsztaty psychologiczne:

1. Dr med. Mariusz Wirga – Terapia Simontonowska jako nowoczesna psychoonkologia oraz 10 umiejętności zdrowienia wg Carla Simontona

2. Dariusz Duma “Wszystko już było prócz nas” – porozmawiajmy o tym, co w życiu ważne, wymagające i nieuniknione

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że warto wiedzieć, co zrobić w zetknięciu z diagnozą oraz jak pomóc sobie i swoim bliskim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką – osoby chore, ich bliskich, personel medyczny oraz studentów. Forum będzie okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń m.in. z zakresu medycyny, psychoonkologii, dietetyki czy rehabilitacji – informują organizatorzy Forum.

Więcej na: www.onkoforumkrakow.pl


Stowarzyszenie Unicorn działa w Krakowie od 1999 roku. Aktywność organizacji koncentruje się wokół trzech obszarów: Centrum Psychoonkologii, klubu Unicorn oraz wolontariatu. Oprócz działań lokalnych adresowanych do mieszkańców Krakowa i okolic, fundacja realizuje wielospecjalistyczne projekty dedykowane osobom z całej Polski – zarówno chorym na raka, jak również ich bliskim i rodzinom.