WIEDZIEĆ WIĘCEJ, TO BAĆ SIĘ MNIEJ!

PORTAL ONKOLOGICZNY ZWROTNIK RAKA - FORUMPortal onkologiczny zwrotnikraka.pl to największy w sieci serwis poświęcony tematyce onkologicznej (psychoonkologicznej) dedykowany pacjentom onkologicznym, ich bliskim i rodzinom, studentom medycyny, pracownikom służby zdrowia oraz wszystkim osobom zainteresowanym tematyką nowotworową.

Portal onkologiczny Zwrotnik Raka powstał w 2012 roku. Obecnie odwiedza nas 307 000 UU miesięcznie (dane Google Analytics za grudzień 2017). Jesteśmy wiarygodnym, rzeczowym i niezależnym i źródłem informacji. Wokół naszego portalu udało się zebrać dużą i aktywną społeczność pacjentów oraz osób zaangażowanych w onkologię. Dbamy o wysoki poziom merytoryczny naszego serwisu, dlatego ściśle współpracujemy z lekarzami  i ekspertami.

Nasze zainteresowania, zdobyte wykształcenie oraz osobiste doświadczenia wpłynęły na to, że postanowiliśmy stworzyć przyjazny i merytoryczny serwis internetowy, za pośrednictwem którego użytkownicy znajdą rzetelne informacje oraz najświeższe doniesienia z zakresu leczenia onkologicznego, profilaktyki antynowotworowej oraz psychoonkologii. Na łamach naszego portalu przedstawiamy rzetelną i przystępnie zaprezentowaną wiedzę onkologiczną, wspieramy informacyjnie oraz promujemy antyrak lifestyle. 

Chętnie nagłaśniamy wszelkie projekty oraz inicjatywy dotyczące szeroko rozumianej profilaktyki przeciwnowotworowej i edukacji onkologicznej. W ramach współpracy proponujemy m.in. wspólne akcje i kampanie, redagowanie oraz publikacje artykułów informacyjnych i edukacyjnych, patronaty medialne, wsparcie w nagłaśnianiu wydarzeń branżowych, przygotowanie zapowiedzi czy relacji z konferencji onkologicznych (zobacz nasz kanał YOUTUBE), promowanie treści oraz materiałów z wykorzystaniem naszych mediów społecznościowych (zobacz nasz kanał FACEBOOK). Chętnie przedyskutujemy inne formy współpracy.

Zapraszamy do kontaktu: [email protected]
 

zwrotnik raka portal

 

ZWROTNIKRAKA.PL W MEDIACH:
http://wyborcza.pl/1,76842,16913441,Najnowsze_sposoby_na_raka.html

http://www.fakt.pl/zdrowie/wygrac-z-choroba/plebiscyt-portalu-onkologicznego-zwrotnikrakapl/w32qbeg

https://www.wprost.pl/kraj/10071642/Wczesne-objawy-raka-czyli-jak-wyprzedzic-nowotwor.html

https://onkologia.mp.pl/aktualnosci/177867,onkologiczna-top-dziesiatka-2017

http:/wco.pl/2017/09/08/brachyterapia-w-leczeniu-onkologicznym/

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/portal-onkologiczny-zwrotnikraka-pl-juz-od-5-lat-wspiera-informacyjnie-pacjentow

https://hematoonkologia.pl/aktualnosci/news/id/2293-onkologiczna-top-dziesiatka-2016-wedlug-redakcji-zwrotnikraka-pl/

http://biotechnologia.pl/biotechnologia/przelomowe-inicjatywy-roku-2016-zwiazane-z-tematyka-onkologiczna,16765

https://www.termedia.pl/onkologia/Podsumowanie-roku-w-onkologii-Onkologiczna-TOP-Dziesiatka-2017-,28616.html

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/111387,,podsumowanie-roku-w-onkologii-onkologiczna-top-dziesiatka-2017

 

Ekspedycja na życiowy Zwrotnik Raka może przydarzyć się każdemu z nas…

 

Prognozy są bezwzględne – na nowotwór złośliwy zachoruje w ciągu swojego życia co czwarty Polak, a co piąty z tego powodu umrze. Rak stanowi statystycznie drugi w kolejności czynnik sprawczy zgonów we wszystkich krajach rozwiniętych, również w Polsce. Choroba onkologiczna stała się zjawiskiem powszechnym i społecznym. Dotyka ona nie tylko pacjenta, ale również osoby bliskie – jego rodzinę i znajomych. Częstość występowania raka sprawiła, iż zagadnieniem tym zainteresowali się nie tylko lekarze, ale również badacze z zakresu nauk społecznych i psychologii. Problematyka roli wsparcia pacjentów onkologicznych zainspirowała liczne badania i stała się współcześnie równoprawnym komponentem tzw. interdyscyplinarnego podejścia do leczenia choroby nowotworowej.

Potoczne określenie pomagania w psychologii nosi nazwę wsparcia społecznego. Badacze wyróżniają najczęściej trzy rodzaje wsparcia: emocjonalne, instrumentalne i informacyjne. Wsparcie informacyjne pacjentów onkologicznych wyraża się poprzez przekazywanie im informacji ukazujących sposoby działania w danej sytuacji, udzielanie porad, wyjaśnianie dostępnych opcji leczenia i możliwych skutków ubocznych, polecanie rzetelnych onkologów, nowoczesnych ośrodków czy kojarzenie z innymi pacjentami, którzy przeszli podobną drogą. Leczenie choroby nowotworowej stanowi duże wyzwanie dla współczesnej medycyny. Potrzebna jest pełna mobilizacja nie tylko w kontekście pracy specjalistów i planowania terapii, ale również zaangażowania chorego i jego rodziny. Dobrze jest, jeśli pacjent został wyposażony w podstawową i rzetelną wiedzę, dzięki której może stać się aktywnym i świadomym uczestnikiem procesu leczenia oraz partnerem dla prowadzącego jego terapię lekarza. Dokładamy starań, aby portal onkologiczny Zwrotnik Raka stanowił formę przydatnego wsparcia informacyjnego dla chorych na nowotwory oraz ich bliskich.

Rak trapi ludzkość od samego jej początku. Medycyna zarówno w starożytności, jak i w czasach nowożytnych była bezbronna wobec choroby nowotworowej. Przełom przyniósł wiek XIX, kiedy to dzięki wszechstronnym odkryciom, medycyna ruszyła z miejsca. Współcześnie dysponujemy wiedzą, która pozwala na skuteczną walkę z rakiem, jak i zrozumienie istoty choroby nowotworowej. Przeprowadzone w krajach rozwiniętych badania potwierdzają, że zdrowy tryb życia oraz liczne i skuteczne programy profilaktyki zdrowotnej mają realny wpływ na spadek prawdopodobieństwa wystąpienia nowych zachorowań na raka. Kwestią zasadniczą dla osób zdrowych jest przestrzeganie profilaktyki przeciwnowotworowej czyli świadomy, prozdrowotny i aktywny tryb życia. Tymczasem wskaźniki śmiertelności dla wielu nowotworów złośliwych są znacznie wyższe w Polsce niż w Europie Zachodniej. Aby zmienić ten stan rzeczy, potrzeba skoordynowanych działań. Nie mamy wpływu na organizację i pracę służby zdrowia, ale możemy spróbować poprawić naszą wiedzę prozdrowotną na ten temat.

Świadomość posiadania choroby nowotworowej jest paraliżująca i może odbierać wiarę w powodzenie leczenia. Jak uwierzyć, że rak nie musi oznaczać wyroku? Przede wszystkim – na początek, warto obudować się wiedzą, aby świadomie współuczestniczyć w procesie leczenia. Wiedzieć więcej, to bać się mniej!

Przejdź do: STRONA GŁÓWNA

 

Jarosław Gośliński – redaktor naczelny zwrotnikraka.pl

twórca i redaktor naczelny portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl. Ukończył Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, stypendysta programu Erasmus na uniwersytecie w Poczdamie, absolwent studiów podyplomowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu na kierunku psychoonkologia. Prywatnie pasjonat biegania i medycyny.

Kontakt: [email protected]

 

  •  

    Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości,

    ul. Piękna 68, 00-672 Warszawa.

    NIP 524 249 51 43, REGON 015690013

    [email protected]

    Adres korespondencyjny: Portal zwrotnikraka.pl, AIP przy Uniwersytecie Ekonomicznym, al. Powstańców Wielkopolskich 16, sala 003, 61-895 Poznań