Forum Onkologiczne WAŻNE INFORMACJE Nowoczesne leczenie raka Chemioterapia – cytostatyki

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, i 5 głosów. Ostatnio był zaktualizowany przez Avatar iwonulka 2 lat, 3 miesięcy temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #6785
  Avatar
  smallmotylek
  Użytkownik

  Może nie jest to największa nowość patrząc na leczenie spersonalizowane czy immunoterapię, ale jednak wciąż wielu Pacjentów nie ma wielkiego wyboru w dostępie do najnowszych leków. Tutaj ładnie pokazane jest w filmie jak podejść na spokojnie do chemioterapii i jak to wygląda z punktu doświadczonego onkologa:

 • #6857
  Avatar
  iwonulka
  Użytkownik

  A dlaczego nie ma dostepu? Ja mam wrażenie, że pacjenci nie maja dostepu do niczego, nawet do odpowiedniego traktowania. Ja jak sie przygladam panstwowym szpitalom to płakać mi sie chce jak ludzie sa traktowani. Dlatego ja korzystam z prywatnych gabinetu. niedługo maja otworzyć nowy szpital onkologiczny lux medu w warszawie. Jak poczytalam to wiem już że tak własnie powinna wygladac opieka onkologiczna dla kazdego pacjenta w Polsce.

 • #6879
  Avatar
  mrowkalife
  Użytkownik

  To prawda, że w prywatnym ośrodku podejście jakby lepsze. Niestety nawet jeśli to mit to silnie pokutuje w głowach wielu Pacjentów. Nic się w tym temacie nie dzieje. Wiadomo, że są kolejki, ale można by jakoś informować, że potrwa to 3 h czy 5 h, a nie że takie głupie siedzenie cały dzień.

 • #6957
  Avatar
  Iwona
  Użytkownik

  Kolejki są straszne, ludzie ciężko chorzy, osłabien z daleka czekają po kilka godzin na wejście do gabinetu czy podanie chemii. Moja mama niestety doświadczyła tego na własnej skórze. Ja miałam trochę wiec jej szczęścia,  dostawalam chemię w przychodni z dziennym oddziałem. W pieszej kolejności do onkologia wchodziły pacjentki na chemię, a później ci którzy przybyli na wizyty kontrolne lub konsultacje.

   

 • #6964
  Avatar
  mrowkalife
  Użytkownik

  Właśnie o to chodzi, że to są chorzy i osłabieni ludzie, których system wystawia na bardzo długie czekanie. Pamiętam jakie było zdziwienie mediów i Śp. posła Kality, że czekał z żoną 6 godzin na wizytę, która trwała raptem 6 minut… no bo to jest smutna proza….

 • #7036
  Avatar
  Iza95218
  Użytkownik

  Kochani!
  Jestem studentką Kosmetologii na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy i piszę pracę magisterską na temat zmian skórnych u osób leczonych onkologicznie. Są to objawy niepożądane, które często sprawiają ogromny dyskomfort pacjentom, a nie zawsze są oni odpowiednio poinformowani na temat radzenia sobie z owymi problemami dermatologicznymi. Chodzi również o to, aby włączyć do współpracy z onkologami właśnie kosmetologów, którzy odpowiednio zadbają o potrzeby skóry właśnie po leczeniu onkologicznym.
  Proponowane badanie pozwoli więc rozszerzyć wiedzę w tym zakresie, co przyczyni się do poprawy jakości życia pacjentów leczonych onkologicznie, dotkniętych problemami skórnymi.
  Dlatego zwracam się do Was z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety na temat zmian skórnych występujących podczas i po leczeniu onkologicznym. Będę Wam niezmiernie wdzięczna za poświęcony czas i z góry serdecznie DZIEKUJĘ!
  Link do ankiety:
  https://www.survio.com/survey/d/L5L9A5V1A9F8E2T6V

 • #7037
  Avatar
  smallmotylek
  Użytkownik
 • #7243
  Avatar
  iwonulka
  Użytkownik

  No i własnie chodzi o sprawne działanie takiej placówki która przyjmuje i leczy pacjentów onkologicznych. no jak mozna pozwolić żeby pacjent cały dzien siedział na korytarzu i czekał w koszmarnych kolejkach, przeciez to sa ludzie z prawie zerowa odpornoscia. dlatego ja wole prywatne leczenie bo przynajmniej traktuja chorych po ludzku.

Musisz być zalogowany żeby odpowiedzieć w tym wątku.     Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto