Oszuści od domowych terapii leczenia raka

Forum Onkologiczne WAŻNE INFORMACJE Gdzie szukać pomocy? Oszuści od domowych terapii leczenia raka

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, i 4 głosy. Ostatnio był zaktualizowany przez  beata73 4 miesięcy, 1 tydzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #8684

  beata73
  Użytkownik

  W ciągu 27 lat pracy w zawodzie nie widziałam ani razu, żeby ktokolwiek z pacjentów uzyskał korzyść z niekonwencjonalnych metod. Oszuści ogołacają rodziny z oszczędności życia. To nieakceptowalna cena za to, by uniknąć depresji – ubolewa dr Agnieszka Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Warszawie.

  Dr Gruszfeld w Gazecie Wyborczej przyznaje, że wszelkie dziwaczne metody postępowania spełniają na pewno jedną funkcję – chorzy nie popadają w depresję. Ale – jak zauważa – nierzadko pacjent, nawet mając możliwość całkowitego wyleczenia z choroby, odrzuca ją na rzecz dziwnych alternatyw.

  Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaznacza, że niektóre niekonwencjonalne preparaty i metody kosztują kilka tysięcy złotych, nie dając żadnej gwarancji skuteczności.

  Dr Gruszfeld podkreśla, że oszuści, sprzedając rodzinom tylko nadzieję, ogołacają je z oszczędności życia, a w unikaniu depresji lepsze efekty osiąga się korzystając np. ze wsparcia psychoonkologa.

   

   

 • #8733

  jagodasis
  Użytkownik

  Ja też nie wierzę w te alternatywne terapie i inne cuda. Znam niestety Osobę, która korzystała z tych rozwiązań i niestety zmarła na raka płuca. Przeczytać można, ale dystans musi być do tego.

 • #8758

  zorzak.z
  Użytkownik

  Hieny zawsze chcą zarobić na Chorych. W necie pełno fałszywych terapii i do tego drogich. Skandal i tyle. Altmed to ściema

 • #9920
  Gajowy
  Gajowy
  Użytkownik

  Pacjenci z uleczalnymi nowotworami, którzy korzystają z terapii alternatywnej, umierają dwukrotnie częściej, niż osoby leczone wyłącznie metodami konwencjonalnymi – wykazała analiza, którą publikuje internetowe wydanie czasopisma „JAMA Oncology”.

  Jest to związane przede wszystkim z tym, że pacjenci stosujący metody alternatywne odmawiają poddania się standardowym terapiom, w tym operacjom, chemio- i radioterapii czy terapii hormonalnej, podkreślają autorzy pracy.

  Na całym świecie, także w Polsce, chorzy na raka coraz częściej decydują się na korzystanie z terapii alternatywnych, czyli takich, które nie są zaliczane do sprawdzonych w badaniach metod leczenia. Wielu chorych wierzy, że połączenie standardowych terapii z metodami alternatywnymi (tzw. medycyna komplementarna) zwiększa ich szanse na wyleczenie i przeżycie – podkreśla współautor najnowszej pracy prof. James Yu z Centrum Badań nad Rakiem Uniwersytetu Yale w New Haven (Connecticut, USA). Jednak badań, które pozwoliłyby zweryfikować prawdziwość tych przekonań, jest niewiele.

  Aby sprawdzić, jak korzystanie z pomocy medycyny alternatywnej wpływa na przeżycie chorych na nowotwory, naukowcy z Uniwersytetu Yale przeanalizowali dane dotyczące 1290 osób chorych na raka piersi, gruczołu krokowego, płuca lub raka jelita grubego w stadium bez przerzutów, czyli potencjalnie możliwych do wyleczenia. Informacje pochodziły z amerykańskiej bazy danych nt. nowotworów złośliwych – National Cancer Database (NCDB). Porównano grupę 258 pacjentów, którzy korzystali z medycyny alternatywnej w ramach uzupełnienia standardowej terapii z grupą 1032 pacjentów, którzy tego nie robili. Osoby z grupy kontrolnej były dobrane m.in. pod względem wieku i stadium rozwoju nowotworu.

  Okazało się, że chorzy korzystający z terapii alternatywnej, znacznie częściej niż chorzy z grupy kontrolnej odmawiali poddania się konwencjonalnej terapii. Zgody na operację nie udzieliło 7 proc. z nich, a w grupie kontrolnej odsetek ten wyliczono na 0,1 proc., na chemioterapię nie zgodziło się 34 proc. wobec 3 proc. z grupy kontrolnej, na radioterapię – odpowiednio 53 proc. i 2 proc., a terapii hormonalnej odmówiło 34 proc. i 3 proc. W rezultacie pacjenci korzystający z terapii alternatywnych umierali dwukrotnie częściej niż osoby leczone wyłącznie metodami konwencjonalnymi.

 • #11014

  beata73
  Użytkownik

  Powinni zmienić przepisy i zwalczać to odgórnie i nakładać duże kary za takie praktyki. Strach pomyśleć ile ludzi głupio zaufało różnym szarlatanom. Najgorsze, że nic się nie dzieje.

Musisz być zalogowany żeby odpowiedzieć w tym wątku.     Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto

NEWSLETTER

Podaj adres e-mail, prześlemy Ci bezpłatny pakiet materiałów informacyjnych. Bądźmy w kontakcie!

Forum Statistics

Liczba zarejestrowanych użytkowników
797
Fora
7
Tematy
216
Odpowiedzi
591
Tagi tematu
75