Forum Onkologiczne WAŻNE INFORMACJE Profilaktyka raka Tato, nie bój się profilaktyki

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #7418
   klara.kalicka
   Uczestnik

   https://www.nasztomaszow.pl/zdrowie/tato-nie-boj-sie-profilaktyki/

   Fajna akcja i apel o profilaktykę mężczyzn. Niełatwo męża, brata czy chłopaka wysłać do lekarza…

  • #7449
   Anonim

   Tylko sugestia od Kobiety może tu pomóc 😉 A tak serio to ubezpieczyciele powinni wymuszać cykliczny przegląd zdrowia. W natłoku zajęć i pracy rzadko kto ma na to czas.

  • #7477
   Anonim

   Kolanoskopia – to każdy Tata po 40-stce musi zrobić, odwiedzać urologa też trzeba systematycznie

  • #9778
   barbara077
   Uczestnik

   Urolog: Sportowe siodełka rowerowe, ucisk i tłusta dieta, tego nie lubi prostata

   Sportowe siodełko roweru jest makabryczne dla prostaty – mówił w audycji medycznej Radia Gdańsk prof. dr hab. Marcin Matuszewski, urolog z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Kliniki Urologii UCK. – Gruczoł jest podrażniany i może to powodować kłopoty zdrowotne. Trzeba uważać, żeby nie przesadzić, radzę cyklistom używać szerszych siodełek- mówił w rozmowie z Joanną Matuszewską.

   https://radiogdansk.pl/audycje-rg/badz-zdrow/item/79309-urolog-sportowe-siodelka-rowerowe-ucisk-i-tlusta-dieta-tego-nie-lubi-prostata#.Wz5uoejWZuA.facebook

  • #11015
   daniel1965
   Uczestnik

   Faceci rzadko chcą się badac to jest problem, dlatego Żona/Kochanka/Córka powinny isch systematycznie mobilizować do tego i robić te bilanse 40/50 czy 60 latka

  • #12320
   Aldona Ka.
   Uczestnik

   Gladiator Stowarzyszenie od wielu lat działają na rzecz profilaktyki.

  • #12595
   Anonim

   http://odwazni.com/  Odważni wygrywają – warto o tym mówić!

    

  • #13867
   wanda.pandar
   Uczestnik

   Większość przypadków raka płuca to efekt palenia tytoniu

   Konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej, przewodniczący Krajowej Rady ds. Onkologii i Kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii w Warszawie prof. Maciej Krzakowski podkreślał, że 95 proc. przypadków zachorowań na raka płuca to efekt palenia papierosów.

   – Nowe osiągnięcia i dobrze rokująca perspektywa najbliższych lat w dziedzinie diagnostyki i leczenia raka płuca w żadnym razie nie zwalniają nas o od zmniejszenia zagrożenia związanego z rakiem płuca, co można przede wszystkim osiągnąć poprzez pierwotną profilaktykę, wyeliminowanie narażenia na działanie składników dymu tytoniowego – wskazywał.

  • #19517
   AgaGG
   Uczestnik

   Oj warto się badać regularnie. Ja też wysłałam swojego tatę, teścia i męża. Polecam bardzo dr Dudka i dr. Curyło z krakowskiego SCM clinic w tym względzie. Wykonują wszystkie badania bardzo dokładnie i na miejscu.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.