Wprost o wczesnych objawach raka

Forum Onkologiczne WAŻNE INFORMACJE Profilaktyka raka Wprost o wczesnych objawach raka

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, i 5 głosów. Ostatnio był zaktualizowany przez  docent 8 miesięcy, 1 tydzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #7693

  daniel1965
  Użytkownik

  http://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10071642/Wczesne-objawy-raka-czyli-jak-wyprzedzic-nowotwor.html

  Poznaj potencjalne objawy choroby nowotworowej:
  Silne bóle głowy, nawracające i stopniowo narastające w czasie, wymagają wykluczenia obecności zmian nowotworowych w ośrodkowym układzie nerwowym. Nowotwory wewnątrzczaszkowe mogą wywoływać również objawy związane ze wzrostem ciśnienia wewnątrzczaszkowego – nudności, wymioty, zaburzenia pamięci, napady padaczkowe

  Trudności w połykaniu, zwłaszcza stopniowo narastające, mogą sugerować nowotwór gardła, krtani, przełyku lub żołądka i po wykluczeniu przyczyn infekcyjnych wymagają diagnostyki endoskopowej

  U osób palących tytoń i nadużywających alkoholu warto zwrócić uwagę na wszelkie zmiany w obrębie warg i jamy ustnej. Podejrzenie raka budzą zmiany utrzymujące się powyżej trzech tygodni.

  Podejrzenie nowotworu złośliwego żołądka mogą budzić często zgłaszane przez pacjentów objawy dyspeptyczne, uczucie pełności w nadbrzuszu i zmiany rytmu wypróżnień. Niepokojącymi objawami są wzdęcia, świeża krew lub ciemnobrunatny stolec.

  Objawy ze strony płuc wskazujące na nowotwór są mało swoiste i pojawiają się najczęściej w zaawansowanych stadiach choroby. Chorzy mogą zgłaszać pojawianie się kaszlu, duszność, chrypkę, bóle w klatce piersiowej i krwioplucie.

  Utrzymujący się pomimo leczenia krwiomocz, któremu nie towarzyszą objawy infekcji, jest wskazaniem do pogłębionej diagnostyki w kierunku nowotworu układu moczowego

  Konsultacji ze specjalistą w celu wykluczenia choroby nowotworowej wymagają: bóle niewiadomego pochodzenia, niezamierzone chudnięcie i znaczna utrata wagi, utrzymująca się przez dłuższy czas gorączka nieznanego pochodzenia i nasilona potliwość i powiększenie węzłów chłonnych.

 • #7755

  marlena.barczyk
  Użytkownik

  Ja się pytam gdzie są lekarze rodzinni, oni tez bardziej powinni edukowac Pacjentów i zwracać im uwagę na ważne sprawy.

 • #7793

  studentmedycyny
  Użytkownik

  Co do zasady to każdy dziwny objaw/objawy, które utrzymują się ponad 2 tygodnie powinny być zgłaszane do lekarza i konsultowane ze specjalistą.

 • #8921

  Monni
  Użytkownik

  Witam. Poniżej przesyłam wyniki badań mojego męża. Rok temu wymiotował krwią że skrzepami. Stwierdzili pekniety przelyk. Jego siostra bliźniaczka ma raka żołądka 4 stopnia ( przerzuty odległe: kosci, jajniki, skóra ). Ona równiez wymiotowała krwią tylko , że 3 lata temu. Lekarze powiedzieli jej, że to pęknięte naczynko na trzustce. Teraz okazało się, że ma nieoperacyjnego raka żołądka. Boję się , że u mojego męża lekarze także zlekcewazyli objawy. Badania krwi są z tego miesiąca. Wynik badania gastroskopii sprzed roku ( w antrum liczne płaskie owrzodzenia wielkości od 5 do 8 mam pokryte włóknieniem. Wpust na wprost i w inwersji z cechami dużej przepukliny wslizgowej rozwodu przełykowego przepony.Zgaga) Pobrali TYLKO jeden wycinek do badania histopatologicznego. Lekarz po otrzymaniu wyniku histopatologicznego powiedział, że jest wszystko w porządku. Proszę o interpretację poniższych wyników i szczera odpowiedz: jakie jest realne ryzyko raka żołądka w przypadku mojego męż

 • #8924

  daniel1965
  Użytkownik

  Monni – idźcie do tez do drugiego lekarza plus może taka internetowa bezpłatna wizyta u onkologów na http://www.onkolodzy.net/

 • #8925

  Monni
  Użytkownik

  Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Skorzystam z rady. Pozdrawiam

 • #9334

  docent
  Użytkownik

  Za mało się mówi też o raku jajnika i jego wczesnych objawach. ONKOczujność to czasem za mało:

  „Rak jajnika jest „chorobą podstępną”, która rozwija się bez widocznych objawów, a pojawiają się one dopiero, gdy jest już w bardzo zaawansowanym stadium. Dodał, że wczesne postacie raka jajnika wykrywane są wyłącznie przez przypadek, m.in. podczas przeprowadzania innych operacji.

  Knapp mówił, że kobiety bardzo często lekceważą wczesne objawy choroby, które – jego zdaniem – powinny być zauważone. Powiedział, że trudnością jest to, iż są to objawy „bardzo niecharakterystyczne”.

  – Odbijanie, objawy gastryczne, bóle w dole brzucha często wydają się, że są objawami zupełnie niespecyficznymi i niezwiązanymi z narządem rodnym, a jednak… – mówił lekarz.

  Powiedział, że choroba może dotknąć kobiety w każdym wieku, dlatego ważne jest zwracanie uwagi na „błahe objawy”, bo – jak podkreślił – one często mogą uratować życie”.

Musisz być zalogowany żeby odpowiedzieć w tym wątku.     Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto

NEWSLETTER

Podaj adres e-mail, prześlemy Ci bezpłatny pakiet materiałów informacyjnych. Bądźmy w kontakcie!

Forum Statistics

Liczba zarejestrowanych użytkowników
796
Fora
7
Tematy
216
Odpowiedzi
591
Tagi tematu
75