Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl powstał w 2012 roku. Od tego czasu – razem z zaproszonymi ekspertami – rozwijamy największą w internecie bazę wiedzy o nowotworach. Naszym celem jest promowanie profilaktyki oraz czujności onkologicznej, a także udzielanie wsparcia informacyjnego dla osób chorych na raka i ich rodzin. Współpracujemy z fundacjami i stowarzyszeniami onkologicznymi, aby wspólnie obalać negatywny stereotyp choroby nowotworowej oraz walczyć z mitami dotyczącymi raka.

Moje wykształcenie

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, ukończyłem studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii na uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

Onkologia to niezwykle dynamiczna dziedzina medycyny. Swoją wiedzę uzupełniam uczestnicząc w konferencjach i wydarzeniach branżowych.

Zainteresowania i specjalizacja

Obszarem medycyny, który budzi moje szczególne zainteresowanie jest immuno-onkologia. Już dziś, dzięki immunoterapii nowotworów lekarze zyskali potężną broń w walce z nowotworami złośliwymi, a pacjenci – szansę na wieloletnie przeżycie – nawet w przypadku zaawansowanego procesu chorobowego. Najbliższe lata będą bez wątpienia okresem dynamicznego rozwoju immunoterapii.

Jestem redaktorem serwisu edukacyjnego immuno-onkologia.pl oraz autor publikacji i artykułów edukacyjnych poświęconych tematyce onkologicznej oraz immunoterapii nowotworów.

Moje doświadczenie zawodowe oraz zainteresowania wiążą się także z działaniami marketingowymi, PR oraz organizacją akcji i kampanii edukacyjnych dotyczących tematyki zdrowotnej w mediach społecznościowych. Facebook, Instagram czy wyszukiwarka Google to cenne narzędzia, które mają ogromny potencjał w budowaniu świadomości prozdrowotnej.

Jarosław Gośliński

kontakt email: [email protected]
LinkedIn

 

Jarosław Gośliński, redaktor naczelny zwrotnikraka.pl