Przedstawiamy aktualną mapę zachorowań na koronawirusa na świecie i w Polsce. Internetowa aplikacja ArcGIS pozwala śledzić liczbę zakażonych pacjentów u których zdiagnozowano COVID-19 w poszczególnych krajach świata. W lewym górnym rogu interaktywnej mapy online znajduje się przycisk umożliwiający przybliżanie i oddalanie widoku statystyk dotyczących zachorowań w poszczególnych regionach świata.

Internetowa mapa zakażeń koronawirusem na świecie przedstawia dane w czasie rzeczywistym, co oznacza, że jest aktualizowana kilka razy dziennie i uwzględnia oficjalnie potwierdzone przypadki. Poniższa aktualna mapa koronawirusa umożliwia również śledzenie liczby pacjentów, którzy powrócili do zdrowia (recovered) oraz przypadków śmiertelnych (deaths). Sprawdź gdzie jest wirus i ile osób choruje na koronawirusa.

Szczegółowe informacje oraz porady ekspertów dla Pacjentów onkologicznych dotyczące pandemii koronawirusa na świecie oraz w Polsce znajdziecie Państwo w naszym artykule: KORONAWIRUS A NOWOTWÓR

PILNE: NAJNOWSZE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE
 

Koronawirus mapa świata

 

Mapa zachorowań na koronawirusa

Powyższa mapa przedstawia aktualną liczbę pacjentów zarażonych koronawirusem na świecie, a także dane dotyczące osób, które już wyzdrowiały oraz przypadki śmiertelne związane z zakażeniem COVID-19.

Analizując mapę z zasięgiem koronawirusa widać, że największa liczba zachorowań w Europie występuje we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji i Francji. Dynamicznie rośnie ilość chorych na COVID-19 na Ukrainie.

Niebezpieczny przyrost zachorowań na koronawirusa na świecie obserwujemy w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Turcji, Rosji, Kolumbii, Peru, Hiszpanii i Argentynie. Według danych przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia, liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem na świecie zbliża się do 35 000 000 milionów.

Przed nami sezon jesienny i grypowy. Wielu ekspertów zadanie sobie pytanie czy czeka nas tzw. druga fala koronawirusa na świecie. Rządy i eksperci w wielu krajach na świecie rozważają ponowne zaostrzenie przepisów dotyczących izolacji i walki z COVID-19. Epidemia koronawirusa – po okresie pewnej stabilizacji przyrostu nowych zachorowań – ponownie nabiera niebezpiecznej dynamiki.

Dobrą wiadomość stanowi fakt, że z pandemią uporali się Chińczycy. 18 marca 2020 roku ogłoszono, że w prowincji Hubei (gdzie po raz pierwszy zdiagnozowano koronawirusa) nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dla przypomnienia – wywołujący zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Powyższa mapa koronawirusa wskazuje, że rozprzestrzenił się on już na całym świecie.

ZOBACZ WIĘCEJ: ZALECENIA DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM
 

Koronawirus mapa świata – nowe przypadki

Aktualizacja mapy i danych dotyczących nowych przypadków koronawirusa na świecie: 01. PAXDZEIRNIKA.

  • Szacunkowa łączna liczba potwierdzonych zakażeń na świecie: 34 000 000
  • Liczba zgonów z powodu koronawirusa na świecie: 115 000
  • Globalna liczba wyzdrowień z COVID-19: 23 600 000
  • Oficjalna łączna liczba osób zakażonych w Polsce: 93 481

 
Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że w niedzielę 21 czerwca odnotowano rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem: 183 000 przypadków w ciągu doby. Rekordowy wzrost infekcji koronawirusa na świecie osiągnięto 18 lipca 2020 – na całym świecie przybyło tego dnia 238 000 nowych infekcji koronawirusa.

Jak szacują eksperci z WHO – na całym świecie zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostało już blisko 35 milionów osób. 26 marca 2020 roku Stany Zjednoczone stały się państwem z największą liczbą wykrytych przypadków COVID-19 na świecie (obecnie ponad 7 000 000 przypadków na ternie USA). Pewnym optymizmem napawają doniesienia z Chin, gdzie udało się opanować pandemię.

Sytuację udało się ustabilizować w większości państw Unii Europejskiej i w Polsce, w ostatnuch tygodniach da się zauważyć efekt mocnego skrzywienia krzywej przyrostu nowych zachorowań, co obrazuje powyższa mapa koronawirusa na świecie. Eksperci obawiają się gwałtownego przyrostu i nowej fali zachorowań na koronawirusa na jesień.

Aktualna mapa koronawirusa na świecie wskazuje, że najtrudniejsza sytuacja występuje obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych, w Brazylii, Indiach, Rosji i Peru.

PRZEJDŹ DO: TEST NA KORONAWIRUSA – GDZIE WYKONAĆ
 
ZOBACZ: AKTUALNOŚCI