Przedstawiamy aktualną mapę zachorowań na koronawirusa na świecie i w Polsce. Internetowa aplikacja ArcGIS pozwala śledzić liczbę zakażonych pacjentów u których zdiagnozowano COVID-19 w poszczególnych krajach świata. W lewym górnym rogu interaktywnej mapy online znajduje się przycisk umożliwiający przybliżanie i oddalanie widoku statystyk dotyczących zachorowań w poszczególnych regionach świata.

Internetowa mapa zakażeń koronawirusem na świecie przedstawia dane w czasie rzeczywistym, co oznacza, że jest aktualizowana kilka razy dziennie i uwzględnia oficjalnie potwierdzone przypadki. Poniższa aktualna mapa koronawirusa umożliwia również śledzenie liczby pacjentów, którzy powrócili do zdrowia (recovered) oraz przypadków śmiertelnych (deaths). Sprawdź gdzie jest wirus i ile osób choruje na koronawirusa.

Szczegółowe informacje oraz porady ekspertów dla Pacjentów onkologicznych dotyczące pandemii koronawirusa na świecie oraz w Polsce znajdziecie Państwo w naszym artykule: KORONAWIRUS A NOWOTWÓR

PILNE: NAJNOWSZE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE
 

Koronawirus mapa świata

 

Mapa zachorowań na koronawirusa

Powyższa mapa przedstawia aktualną liczbę pacjentów zarażonych koronawirusem na świecie, a także dane dotyczące osób, które już wyzdrowiały oraz przypadki śmiertelne związane z zakażeniem COVID-19.

Analizując mapę z zasięgiem koronawirusa widać, że największa liczba zachorowań w Europie występuje we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji i Francji. Dynamicznie rośnie ilość chorych na COVID-19 na Ukrainie.

Niebezpieczny przyrost zachorowań na koronawirusa na świecie obserwujemy w Stanach Zjednoczonych, Turcji, RPA, Peru, Południowej Afryce, Brazylii i w Indiach. Według danych przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia, liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem na świecie zbliża się do 25 000 000 milionów.

Przed nami sezon jesienny i grypowy. Wielu ekspertów zadanie sobie pytanie czy czeka nas tzw. druga fala koronawirusa na świecie. Rządy i eksperci w wielu krajach na świecie rozważają ponowne zaostrzenie przepisów dotyczących izolacji i walki z COVID-19. Epidemia koronawirusa – po okresie pewnej stabilizacji przyrostu nowych zachorowań – ponownie nabiera niebezpiecznej dynamiki.

Dobrą wiadomość stanowi fakt, że z pandemią uporali się Chińczycy. 18 marca 2020 roku ogłoszono, że w prowincji Hubei (gdzie po raz pierwszy zdiagnozowano koronawirusa) nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dla przypomnienia – wywołujący zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Powyższa mapa koronawirusa wskazuje, że rozprzestrzenił się on już na całym świecie.

ZOBACZ WIĘCEJ: ZALECENIA DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM
 

Koronawirus mapa świata – nowe przypadki

Aktualizacja mapy i danych dotyczących nowych przypadków koronawirusa na świecie: 29. SIERPNIA.

  • Szacunkowa łączna liczba potwierdzonych zakażeń na świecie: 24 800 000
  • Liczba zgonów z powodu koronawirusa na świecie: 838 000
  • Globalna liczba wyzdrowień z COVID-19: 16 200 000
  • Oficjalna łączna liczba osób zakażonych w Polsce: 66 200

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że w niedzielę 21 czerwca odnotowano rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem: 183 000 przypadków w ciągu doby.

Jak szacują eksperci z WHO – na całym świecie zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostało już blisko 25 milionów osób. 26 marca 2020 roku Stany Zjednoczone stały się państwem z największą liczbą wykrytych przypadków COVID-19 na świecie (obecnie blisko 6 000 000 przypadków na ternie USA). Pewnym optymizmem napawają doniesienia z Chin, gdzie udało się opanować pandemię.

Sytuację udało się stabilizować się w większości państw Unii Europejskiej i w Polsce, gdzie da się zauważyć efekt skrzywienia krzywej przyrostu nowych zachorowań, co obrazuje powyższa mapa koronawirusa na świecie. Eksperci obawiają się jednak gwałtownego przyrostu i nowej fali zachorowań na koronawirusa po wakacjach (na jesień).

Aktualna mapa koronawirusa na świecie wskazuje, że najtrudniejsza sytuacja występuje obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych, w Brazylii, Indiach, Rosji i Peru.

PRZEJDŹ DO: TEST NA KORONAWIRUSA – GDZIE WYKONAĆ