Przedstawiamy aktualną mapę zachorowań na koronawirusa na świecie i w Polsce. Aplikacja ArcGIS pozwala śledzić liczbę zakażonych pacjentów u których zdiagnozowano COVID-19 w poszczególnych krajach i na kontynentach. W lewym górnym rogu mapy znajduje się przycisk umożliwiający przybliżanie i oddalanie widoku statystyk dotyczących zachorowań.

Internetowa mapa zakażeń koronawirusem na świecie przedstawia dane w czasie rzeczywistym, co oznacza, że jest aktualizowana kilka razy dziennie i uwzględnia oficjalnie potwierdzone przypadki. Poniższa mapa koronawirusa umożliwia również śledzenie liczby pacjentów, którzy powrócili do zdrowia (recovered) oraz przypadków śmiertelnych (deaths). Sprawdź gdzie jest wirus i ile osób choruje na koronawirusa.

Szczegółowe informacje oraz porady ekspertów dla Pacjentów onkologicznych dotyczące pandemii koronawirusa na świecie oraz w Polsce znajdziecie Państwo w naszym artykule: KORONAWIRUS A NOWOTWÓR

PILNE: NAJNOWSZE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE

 

Mapa zachorowań na koronawirusa

Powyższa mapa przedstawia aktualną liczbę pacjentów zarażonych koronawirusem na świecie, a także dane dotyczące osób, które już wyzdrowiały oraz przypadki śmiertelne związane z zakażeniem COVID-19.

Analizując mapę z zasięgiem koronawirusa widać, że największa liczba zachorowań w Europie występuje we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Dynamicznie rośnie ilość chorych na COVID-19 na Ukrainie i w Rosji.

Niebezpieczny przyrost zachorowań na koronawirusa na świecie obserwujemy w Stanach Zjednoczonych, Turcji i Brazylii i w Indiach. Według danych przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia, liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła w czerwcu zbliża się do 10 000 000.

Dobrą wiadomość stanowi fakt, że z pandemią uporali się Chińczycy. 18 marca 2020 roku ogłoszono, że w prowincji Hubei (gdzie po raz pierwszy zdiagnozowano koronawirusa) nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. Epidemia koronawirusa stabilizuje się również w większości krajów Unii Europejskiej.

Dla przypomnienia – wywołujący zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Powyższa mapa koronawirusa wskazuje, że rozprzestrzenił się on już na całym świecie.

ZOBACZ WIĘCEJ: ZALECENIA DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM
 

Koronawirus mapa świata – nowe przypadki

Aktualizacja mapy i danych dotyczących nowych przypadków koronawirusa na świecie: 23. CZERWCA.

  • Szacunkowa łączna liczba potwierdzonych zakażeń na świecie: 9 100 000
  • Liczba zgonów z powodu koronawirusa na świecie: 472 000
  • Globalna liczba wyzdrowień z COVID-19: 4 600 000
  • Oficjalna liczba osób zakażonych w Polsce: 33 000

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że w niedzielę 21 czerwca odnotowano rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem: 183 000 przypadków w ciągu doby.

Jak szacują eksperci z WHO – na całym świecie zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostało już blisko 10 milionów osób. 26 marca 2020 roku Stany Zjednoczone stały się państwem z największą liczbą wykrytych przypadków COVID-19 na świecie. Pewnym optymizmem napawają doniesienia z Chin, gdzie udało się opanować pandemię.

Sytuacja stabilizuje się również w Unii Europejskiej i w Polsce, gdzie udało się skrzywić krzywą przyrostu nowych zachorowań, co obrazuje powyższa mapa koronawirusa na świecie.

PRZEJDŹ DO: TEST NA KORONAWIRUSA – GDZIE WYKONAĆ