Koronawirus w Polsce – przedstawiamy najnowsze i zaktualizowane dane. Sprawdź gdzie stwierdzono nowe przypadki koronawirusa oraz jaka jest aktualna liczba zachorowań w naszym kraju. Mapa i statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce są aktualizowane w sposób ciągły i pochodzą ze strony Ministerstwa Zdrowia.
Źródło mapy: https://mapakoronawirusa.pl/

Liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa w naszym kraju przekroczyła 32 000. Liczba aktywnych przypadków CCOVISD-19 w Polsce wynosi 13579 (stan na 23.06.2020).

Jeśli szukasz szczegółowych informacji na temat koronawirusa w kontekście onkologii i leczenia nowotworów, to zajrzyj do naszych opracowań:
1. Zalecenia dla Pacjentów onkologicznych w związku z koronawirusem
2. Testy na koronawirusa
 

Koronawirus w Polsce – nowe przypadki

 

 

Liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce

Każdego dnia obserwujemy nowe przypadki zachorowań na koronawirusa w Polsce. Największa liczba chorych na COVID-19 znajduje się na ten moment w województwie śląskim, mazowieckim i dolnośląskim. Najmniej nowych przypadków koronawirusa w Polsce stwierdzono w województwie lubuskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Dla przypomnienia, pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został zdiagnozowany na początku marca u mężczyzny, który powrócił do kraju z Niemiec. Chory pochodzi z województwa lubuskiego i trafił na leczenie do szpitala w Zielonej Górze. 17 marca Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że „pacjent zero” pokonał chorobę, jest zdrowy i wkrótce opuści szpital.

Jak przekazał Minister Zdrowia Łukasz Szumowski – w najbliższych dniach zanotujemy prawdopodobnie dalszy wzrost nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Należy spodziewać się, że w kolejnych dniach liczba wykrytych zachorowań w naszym kraju będzie dalej rosła, choć dynamika przyrostu spowalnia.

Jednocześnie jak podkreślają eksperci – czekamy na efekt zamknięcia szkół, galerii handlowych oraz ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Lekarze mają nadzieję, że pozwoli to obniżyć dynamikę i spłaszczyć krzywą przyrostu nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju. 25 marca rząd RP wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa na terytorium kraju.

Od 16 kwietnia obowiązuje w Polsce nakaz używania maseczek i zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. W maju rząd przedstawił stopniowy plan przywracania poszczególnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego.

Łączna liczba potwierdzonych zachorowań na koronawirusa na całym świecie zbliża się do 10 milionów.

Aktualnie w Polsce mamy 13 579 aktywnych przypadków zarażenia koronawirusem. 17 573 Pacjentów z COVID-19 powróciło do zdrowia. Szacunkowa łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym kraju przekroczyła 32 000 (stan na 23.06.2020).

ZOBACZ: KORONAWIRUS NA ŚWIECIE – MAPA GLOBU
 
PRZEJDŹ DO: ONKOPEDIA