Prezentujemy Państwu infolinie onkologiczne oraz numery Telefonów Zaufania, które są dedykowane Pacjentom z chorobą nowotworową oraz ich rodzinom. Pod wskazanymi numerami telefonów uzyskają Państwo wsparcie informacyjne oraz psychologiczne.

Infolinia onkologiczna dla Pacjentów – ONKOLINIA

W ramach pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej, który wystartował na początku 2019 roku Ministerstwo Zdrowia uruchomiło całodobową infolinię onkologiczną dla pacjentów z nowotworem (tzw. Onkolinia). Dzwoniąc pod wskazany numer (+48 22 755 11 55) chorzy i ich rodziny uzyskają niezbędne informacje dotyczące procedur, postępowania w przypadku wykrycia nowotworu, informację na temat leczenia oraz miejsca gdzie i kiedy wykonać konkretne badania.

Infolinia onkologiczna Krajowej Sieci Onkologicznej ma w założeniu przyspieszyć umówienie się na wizytę oraz usprawnić wytyczenie ścieżki leczenia wygodnej dla danego pacjenta.

ONKOLINIA – INFOLINIA KRAJOWEJ SIECI ONKOLOGICZNEJ DLA PACJENTÓW: +48 22 755 11 55

Warto pamiętać, że skorzystanie z kontaktu telefonicznego nie jest jedyną drogą do rozpoczęcia leczenia. Chory może zgłaszać się również bezpośrednio do szpitala czy centrum onkologii.

Zobacz więcej informacji na temat Krajowej Sieci Onkologicznej.
 

Telefoniczna Informacja Pacjenta – Rzecznik Praw Pacjenta

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pacjentów onkologicznych oraz przedstawicieli ich środowisk, Rzecznik Praw Pacjenta uruchomił Telefoniczną Informacją Pacjenta 800 190 590, prefiks 2..

Konsultanci z biura Rzecznika Praw Pacjenta będą wspierać osoby cierpiące na choroby onkologiczne, poszukujące odpowiedzi, mające wątpliwości czy pytania. Specjalnie wyznaczeni pracownicy będą weryfikować sygnały od Państwa i w wybranych przypadkach podejmować interwencje.

Telefoniczna Informacja Pacjenta czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00. Połączenie bezpłatne.
 
infolinia onkologiczna
 

INFOLINIA ONKOLOGICZNA – POLSKA UNIA ONKOLOGII

Polska Unia Onkologii uruchomiła bezpłatną infolinię onkologiczną dla pacjentów chorych na raka, ich bliskich oraz rodzin. Jeśli potrzebujesz pomocy, informacji i wsparcia, to zadzwoń pod bezpłatny numer 800 49 34 94.

Infolinia onkologiczna działa od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00-19:00. Na Twoje pytania czekają jedni z najlepszych specjalistów i onkologów w kraju. Lekarze odpowiedzą na wszelkie Twoje wątpliwości i udzielą merytorycznych informacji.

Diagnoza choroby nowotworowej wywołuje u pacjenta oraz jego najbliższych szok. Już na pierwszym etapie ważną rolę odgrywa wsparcie informacyjne i emocjonalne chorego oraz jego rodziny. Nie wahaj się konsultować i prosić o pomoc innych. Infolinia onkologiczna Polskiej Unii Onkologii jest dla Ciebie!

  • Dowiedz się, jak zapobiegać nowotworom
  • Uzyskaj informacje na temat dostępnych terapii  i metod leczenia raka
  • Porozmawiaj o chorobie swojej lub bliskiej osoby

 

BEZPŁATNY TELEFON ZAUFANIA DLA PACJENTÓW Z RAKIEM – PTPO

Infolinia Onkologiczna Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego (telefon zaufania dla chorych na raka) została uruchomiona w 2012 roku w Gdańsku. Dzięki bezpłatnemu numerowi telefonu 800 080 164 pacjenci onkologiczny mogą uzyskać potrzebne informacje, a także wsparcie emocjonalne i poradę psychoonkologiczną

Przeszkolony zespół wolontariuszy jest do dyspozycji dzwoniących od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 22.00.

Więcej na:  https://www.zwrotnikraka.pl/telefon-zaufania-infolinia-psychoonkologiczna-ptp/
 

TELEFON ZAUFANIA FUNDACJI RAK’N’ROLL

Infolinię onkologiczną prowadzi również fundacja Rak’n’Roll, która oferuje wsparcie informacyjne i psychologiczne dla pacjentów oraz ich bliskich. Jeśli zachorowałeś na nowotwór i nie wiesz co robić, skorzystaj z telefonu zaufania fundacji Rak’n’Roll.

Infolinia jest dostępna pod numerem telefonu 604 51 51 51 w każdą środę w godzinach od 19:00 do 21:00.

 

zobacz: ZIELONA KARTA DILO

PIERWSZA WIZYTA U ONKOLOGA – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ