Prezentujemy Państwu infolinie onkologiczne oraz numery Telefonów Zaufania, które są dedykowane Pacjentom z chorobą nowotworową oraz ich rodzinom. Pod wskazanymi numerami telefonów uzyskają Państwo wsparcie informacyjne oraz psychologiczne.

Infolinia onkologiczna dla Pacjentów – ONKOLINIA

W ramach pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej, który wystartował na początku 2019 roku Ministerstwo Zdrowia uruchomiło całodobową infolinię onkologiczną dla pacjentów z nowotworem (tzw. Onkolinia). Dzwoniąc pod wskazany numer (+48 22 755 11 55) chorzy i ich rodziny uzyskają niezbędne informacje dotyczące procedur, postępowania w przypadku wykrycia nowotworu, informację na temat leczenia oraz miejsca gdzie i kiedy wykonać konkretne badania.

Infolinia onkologiczna Krajowej Sieci Onkologicznej miała w założeniu przyspieszyć umówienie się na wizytę oraz usprawnić wytyczenie ścieżki leczenia wygodnej dla danego pacjenta.

UWAGA! OGÓLNOPOLSKA INFOLINIA KRAJOWEJ SIECI ONKOLOGICZNEJ DLA PACJENTÓW JEST OBECNIE NIECZYNNA, ALE FUNKCJONUJĄ REGIONALNE INFOLINIE

Obowiązek prowadzenia regionalnych infolinii dla Pacjentów onkologicznych w ramach KSO spoczywa na wojewódzkich ośrodkach koordynujących, które mają za zadanie pomóc nowym pacjentom umówić się na pierwszą wizytę u specjalisty lub udzielić innych informacji pacjentom kontynuującym leczenie. Obecnie są to cztery województwa:

  • Województwo Podlaskie – 85 66 46 888
  • Województwo Dolnośląskie – 71 368 94 83
  • Województwo Pomorskie – 58 727 05 05
  • Województwo Świętokrzyskie – 41 367 42 08

Zobacz więcej informacji na temat Krajowej Sieci Onkologicznej.

Telefoniczna Informacja Pacjenta – Rzecznik Praw Pacjenta

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pacjentów onkologicznych oraz przedstawicieli ich środowisk, Rzecznik Praw Pacjenta uruchomił Telefoniczną Informacją Pacjenta 800 190 590, prefiks 2..

Konsultanci z biura Rzecznika Praw Pacjenta będą wspierać osoby cierpiące na choroby onkologiczne, poszukujące odpowiedzi, mające wątpliwości czy pytania. Specjalnie wyznaczeni pracownicy będą weryfikować sygnały od Państwa i w wybranych przypadkach podejmować interwencje.

Telefoniczna Informacja Pacjenta czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00. Połączenie bezpłatne.

infolinia onkologiczna

Infolinia zachowania płodności dla pacjentów onkologicznych

Infolinia Zachowania Płodności Polskiej Ligi Walki z Rakiem została uruchomiona we wrześniu 2020 roku. Bezpłatnych informacji na temat możliwości posiadania potomstwa oraz zachowania płodności u pacjentów onkologicznych w ramach konsultacji udzielają dr Milena Lachowicz oraz mgr inż. Katarzyna Barańska.

Infolinia Zachowania Płodności Polskiej działa pod numerem telefonu +48 793 555 238 we wtorki i czwartki w godzinach 17:00 – 19:00. Z porad na temat Oncofertility mogą korzystać zarówno pacjenci jak i personel medyczny.

Telefon zaufania fundacji RAK’N’ROLL

Infolinię onkologiczną prowadzi również fundacja Rak’n’Roll, która oferuje wsparcie informacyjne i psychologiczne dla pacjentów oraz ich bliskich. Jeśli zachorowałeś na nowotwór i nie wiesz co robić, skorzystaj z telefonu zaufania fundacji Rak’n’Roll.

Infolinia jest dostępna pod numerem telefonu 500 459 450 w każdą środę w godzinach od 19:00 do 21:00.

Infolinia onkologiczna – Polska Unia Onkologii

Polska Unia Onkologii uruchomiła bezpłatną infolinię onkologiczną dla pacjentów chorych na raka, ich bliskich oraz rodzin. Jeśli potrzebujesz pomocy, informacji i wsparcia, to zadzwoń pod bezpłatny numer 800 49 34 94.

Infolinia onkologiczna działa od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00-19:00. Na Twoje pytania czekają jedni z najlepszych specjalistów i onkologów w kraju. Lekarze odpowiedzą na wszelkie Twoje wątpliwości i udzielą merytorycznych informacji.

Diagnoza choroby nowotworowej wywołuje u pacjenta oraz jego najbliższych szok. Już na pierwszym etapie ważną rolę odgrywa wsparcie informacyjne i emocjonalne chorego oraz jego rodziny. Nie wahaj się konsultować i prosić o pomoc innych. Infolinia onkologiczna Polskiej Unii Onkologii jest dla Ciebie!

  • Dowiedz się, jak zapobiegać nowotworom
  • Uzyskaj informacje na temat dostępnych terapii  i metod leczenia raka
  • Porozmawiaj o chorobie swojej lub bliskiej osoby

Telefon zaufania dla Pacjentów z nowotworem – PTPO

Infolinia Onkologiczna Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego (telefon zaufania dla chorych na raka) została uruchomiona w 2012 roku w Gdańsku. Dzięki bezpłatnemu numerowi telefonu 800 080 164 pacjenci onkologiczny mogą uzyskać potrzebne informacje, a także wsparcie emocjonalne i poradę psychoonkologiczną

Przeszkolony zespół wolontariuszy jest do dyspozycji dzwoniących od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 22.00.

zobacz: ZIELONA KARTA DILO

PIERWSZA WIZYTA U ONKOLOGA – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ