CAŁODOBOWA INFOLINIA ONKOLOGICZNA DLA PACJENTÓW – ONKOLINIA

W ramach pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej, który wystartował na początku 2019 roku Ministerstwo Zdrowia uruchomiło całodobową infolinię onkologiczną dla pacjentów z nowotworem (tzw. Onkolinia). Dzwoniąc pod wskazany numer (+48 22 755 11 55) chorzy i ich rodziny uzyskają niezbędne informacje dotyczące procedur, postępowania w przypadku wykrycia nowotworu, informację na temat leczenia oraz miejsca gdzie i kiedy wykonać konkretne badania.

Infolinia onkologiczna Krajowej Sieci Onkologicznej ma w założeniu przyspieszyć umówienie się na wizytę oraz usprawnić wytyczenie ścieżki leczenia wygodnej dla danego pacjenta.

ONKOLINIA – INFOLINIA KRAJOWEJ SIECI ONKOLOGICZNEJ DLA PACJENTÓW: +48 22 755 11 55

Warto pamiętać, że skorzystanie z kontaktu telefonicznego nie jest jedyną drogą do rozpoczęcia leczenia. Chory może zgłaszać się również bezpośrednio do szpitala czy centrum onkologii.

Zobacz więcej informacji na temat Krajowej Sieci Onkologicznej.
 

INFOLINIA ONKOLOGICZNA – POLSKA UNIA ONKOLOGII

Polska Unia Onkologii uruchomiła bezpłatną infolinię onkologiczną dla pacjentów chorych na raka, ich bliskich oraz rodzin. Jeśli potrzebujesz pomocy, informacji i wsparcia, to zadzwoń pod bezpłatny numer 800 49 34 94.

Infolinia onkologiczna działa od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00-19:00. Na Twoje pytania czekają jedni z najlepszych specjalistów i onkologów w kraju. Lekarze odpowiedzą na wszelkie Twoje wątpliwości i udzielą merytorycznych informacji.

Diagnoza choroby nowotworowej wywołuje u pacjenta oraz jego najbliższych szok. Już na pierwszym etapie ważną rolę odgrywa wsparcie informacyjne i emocjonalne chorego oraz jego rodziny. Nie wahaj się konsultować i prosić o pomoc innych. Infolinia onkologiczna Polskiej Unii Onkologii jest dla Ciebie!

  • Dowiedz się, jak zapobiegać nowotworom
  • Uzyskaj informacje na temat dostępnych terapii  i metod leczenia raka
  • Porozmawiaj o chorobie swojej lub bliskiej osoby

 

BEZPŁATNY TELEFON ZAUFANIA DLA PACJENTÓW – PTPO

Infolinia Onkologiczna Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego (telefon zaufania dla chorych na raka) została uruchomiona w 2012 roku w Gdańsku. Dzięki bezpłatnemu numerowi telefonu 800 080 164 pacjenci onkologiczny mogą uzyskać potrzebne informacje, a także wsparcie emocjonalne i poradę psychoonkologiczną

Przeszkolony zespół wolontariuszy jest do dyspozycji dzwoniących od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 22.00.

Więcej na:  https://www.zwrotnikraka.pl/telefon-zaufania-infolinia-psychoonkologiczna-ptp/
 

TELEFON ZAUFANIA FUNDACJI RAK’N’ROLL

Infolinię onkologiczną prowadzi również fundacja Rak’n’Roll, która oferuje wsparcie informacyjne i psychologiczne dla pacjentów oraz ich bliskich. Jeśli zachorowałeś na nowotwór i nie wiesz co robić, skorzystaj z telefonu zaufania fundacji Rak’n’Roll.

Infolinia jest dostępna pod numerem telefonu 604 51 51 51 w każdą środę w godzinach od 19:00 do 21:00.

 

zobacz: ZIELONA KARTA DILO

PIERWSZA WIZYTA U ONKOLOGA – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ