Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych obchodzi w tym roku 10-lecie działalności, któremu przyświeca hasło: DEKADA PACJENTÓW. Główne obchody jubileuszowe przypadają na 21 marca 2019 roku, w ramach których odbędzie się konferencja prasowa, VIII Forum Pacjentów Onkologicznych oraz uroczysta gala z wręczeniem nagród Jaskółki Nadziei i odznaczeń honorowych.

10 LAT POLSKIEJ KOALICJI PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH

Ostatnie 10 lat to czas rozwoju organizacji pacjentów. Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych od początku istnienia stawia za cel integrację środowiska pacjentów onkologicznych, w tej chwili Koalicja zrzesza 47 organizacji z całego kraju. Organizacja realizuje aktywności zarówno o zasięgu lokalnym, jak i narodowym – skierowane do pacjentów, ich rodzin, profesjonalistów (lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów), decydentów, mediów oraz całego społeczeństwa.

PKOPO prowadzi stałe programy wsparcia wraz z dyżurami 7 dni w tygodniu takie jak: PACJENT WYKLUCZONY oraz ONKOFUNDUSZ – które wspierają chorych informacyjnie, medycznie, legislacyjnie i finansowo.

Od 6 lat wydaje też merytoryczne czasopismo pacjentów GŁOS PACJENTA ONKOLOGICZNEGO, dystrybuowane bezpłatnie do 150 miejsc w kraju, dostępne także w wersji online.

Jednym z ważniejszych corocznych wydarzeń jest FORUM PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH, które skupia w jednym miejscu przedstawicieli organizacji pacjentów onkologicznych z całego kraju oraz wszystkich tych, którym leży na sercu los chorych.

FORUM PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH 2019

Forum Pacjentów Onkologicznych gromadzi przedstawicieli wszystkich aktywnie działających organizacji pacjentów dotkniętych chorobą nowotworową, ekspertów systemu opieki zdrowotnej, towarzystw naukowych, parlamentarnych komisji zdrowia i instytucji rządowych.

Tworzy możliwość zaprezentowania stanowiska pacjentów wobec dyskutowanych problemów i opracowywanych projektów zmian w polskiej onkologii i jest głosem za partnerskim udziałem organizacji pacjentów w procesach decyzyjnych, ważnych dla naszego życia i zdrowia.

Merytorycznej dyskusji w czasie Forum towarzyszy intensywna oprawa medialna: materiały prasowe, wywiady, spotkania z dziennikarzami. Postulaty opracowane w czasie spotkania zostają przekazane Ministrowi Zdrowia.

VIII Forum Pacjentów Onkologicznych 2019 pod hasłem DEKADA PACJENTÓW odbędzie się 21 marca w Warszawie jako całodzienne wydarzenie edukacyjne. W jego ramach przewidziano konferencję prasową, cykl paneli dyskusyjnych oraz strefę wystawienniczą.

JASKÓŁKI NADZIEJ 2018

Jest już tradycją, że Forum Pacjentów Onkologicznych towarzyszy wręczenie nagród Jaskółki Nadziei dla zasłużonych osób i inicjatyw w obszarze onkologii. Aktualnie trwa nabór zgłoszeń – kandydatów do nagród.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych pod adresem www.pkopo.pl

10-lecie działalności Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych

 

10-lecie działalności Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych
5 (100%) 3 votes