Badania kontrolne są jedną z tych rzeczy, których nie mamy prawa przekładać na później. To takie szczególne skupienie uwagi na sobie, które nadaje inny wymiar systemowi dbania i wpływania na własne bezpieczeństwo. Korzystajmy świadomie z tego przywileju.
4 lutego br. przypada XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ten czas to nie tylko symboliczna data wspierania oraz solidaryzowania się z osobami borykającymi się z chorobą, możemy mu przypisać jeszcze jeden cel. Warto przekształcić go w czynnik mobilizujący zintensyfikowaną czujność onkologiczną.
To czas ma największe znaczenie w starciu z chorobą. Liczy się przede wszystkim czujność, a w jej definicję najpełniej wpisują się regularne kontrole organizmu. Wykonujemy je na podstawie precyzyjnego harmonogramu. Kobiety zyskały w ubiegłym roku jeszcze jedną możliwość monitorowania swoich piersi. Dbając o nie, oprócz standardowych badań służących zdobywaniu bezcennej wiedzy, mogą wykorzystywać również to, co ma do zaoferowania termografia kontaktowa i raz w miesiącu sprawdzać je dzięki Systemowi Domowej Profilaktyki Raka Piersi Braster (otrzymał opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników). W ten sposób kumulujemy metody, a to ma kolosalne znaczenie.
Badanie Brasterem jest proste, wykonuje się je raz w miesiącu (w domu), a jego przebieg koordynuje intuicyjna aplikacja. Warto dodać, że urządzenie nie emituje promieniowania, jest bezpieczne. Zarejestrowane obrazy analizuje system automatycznej interpretacji (Braster AI), a nad jakością tego procesu czuwają eksperci medyczni. (więcej na www.braster.eu).
XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem powinien sprzyjać kształtowaniu postaw, których efektem będą składane sobie postanowienia o systematycznym badaniu piersi. Zaapelujcie do siebie, kobiet z najbliższego grona i zacznijcie tę solidarną czujność onkologiczną. Już niedługo, 4 lutego br. mamy szansę świadomie zainicjować taki styl myślenia o profilaktyce.