13 września 2020 roku w Warszawie odbędzie się trzynasta edycja Onkobiegu – charytatywnej imprezy biegowej, będącej wyrazem solidarności z chorymi na nowotwory. Onkobieg 2020 ma na celu popularyzację aktywności fizycznej, edukację onkologiczną w zakresie mięsaków oraz wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SARCOMA – głównego pomysłodawcy i organizatora wydarzenia.

Z uwagi na panującą sytuację związaną z pandemią koronawirusa, tegoroczna edycja Onkobiegu odbędzie się wyjątkowej formule.

ONKOBIEG 2020

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza do udziału w najstarszym w Polsce biegu charytatywnym mającym na celu wsparcie pacjentów onkologicznych i profilaktykę zdrowotną.

– Od 13 lat organizujemy Onkobieg, który jest finałem całorocznych działań Stowarzyszenia, a także naszym wielkim świętem. Misją corocznego wydarzenia jest wsparcie pacjentów w trakcie terapii onkologicznej. Pokazanie im, że nie jest nam obojętny ich los i choć w tak symboliczny sposób, jakim jest wysiłek fizyczny, łączymy się z nimi. Zależy nam również, aby świadomość obywateli w obszarze profilaktyki chorób nowotworowych była znacznie większa – wyjaśnia Kamil Dolecki, organizator i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

– 13 edycja Onkobiegu będzie wyjątkowa. Z uwagi na panującą sytuację w kraju związaną z pandemią koronawirusa, jesteśmy zmuszeni do zmiany dotychczasowej formuły Onkobiegu. W tej edycji – 13 września 2020 roku, pobiec będzie mógł każdy z dowolnego miejsca w Polsce po wcześniejszej rejestracji na portalu onkobieg.pl – wspomina Szymon Bubiłek, organizator i Członek Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

Do udziału w Onkobiegu 2020 oraz do dbania o własne zdrowie zachęcają przedstawiciele różnych grup zawodowych i społecznych, w tym: strażacy, lekarze, żołnierze i sportowcy – uczestnicy spotu promocyjnego imprezy.

XIII edycja Onkobiegu

W tym roku to uczestnicy zdecydują o której godzinie wystartują w wirtualnym Onkobiegu. Ważne, aby zadeklarowaną ilość kilometrów podczas godzinnej aktywności zamknąć w przedziale 7:00 – 13:00.

Organizatorzy zapowiadają transmisję on-line ze studia w Warszawie, w którym prowadzone będą rozmowy ze specjalistami i pacjentami, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej oraz edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Warto podkreślić, że dzięki inicjatywie Onkobieg 2020 Stowarzyszenie Sarcoma może prowadzić swoją działalność edukacyjną i ofiarować pomoc finansową przeznaczoną na cele rehabilitacyjne, leki, protezy czy dojazdy do referencyjnych Klinik.

Rejestracja uczestników rozpoczyna się 29.06.2020 i potrwa do 20.07.2020 na stronie www.onkobieg.pl.

 

ZOBACZ WIĘCEJ : AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA W PROFILAKTYCE RAKA

DIETA PRZECIWRAKOWA