2 września 2018 roku w Warszawie odbędzie się jedenasta edycja Onkobiegu – charytatywnej imprezy biegowej, będącej wyrazem solidarności z chorymi na nowotwory. Onkobieg ma na celu popularyzację aktywności fizycznej, edukację onkologiczną w zakresie mięsaków oraz wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SARCOMA – głównego pomysłodawcy i organizatora wydarzenia. Impreza – jak co roku – odbędzie się na terenie Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5. 

ONKOBIEG 2018 – ZAPROSZENIE NA IMPREZĘ FUNDACJI SARCOMA

Nieprzerwanie od 11 lat z radością tworzymy Onkobieg pamiętając o wsparciu, które sami kiedyś otrzymaliśmy. Onkobieg jest wielkim finałem naszych działań, podczas którego jesteśmy razem z pacjentami i ich rodzinami. Onkobieg to także doskonałe wydarzenie, szerzące działania edukacyjne oraz popularyzujące i zachęcające społeczeństwo do aktywności fizycznej. Dzięki zebranym środkom finansowym od partnerów i darowiznom od biegaczy możemy pomagać najbardziej potrzebującym osobom. Przez 11 lat wsparliśmy setki pacjentów, m.in. refundując im koszty dojazdu do referencyjnych klinik, rehabilitacji i protez. Poza tym, przez cały rok wzmacniamy przekaz związany z diagnostyką i profilaktyką wśród różnych grup społecznych – tłumaczą Kamil Dolecki i Szymon Bubiłek – organizatorzy Onkobiegu ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki „SARCOMA”

onko bieg razem po zdrowie czyli walka z chorobami nowotworowymi / rakiem

Onkobieg Razem po zdrowie! to pierwsza w Polsce charytatywna impreza biegowa o tematyce onkologicznej organizowana od 2008 roku. Od 11 lat w pierwszą niedzielę września uczestnicy Onkobiegu przybywają pod Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5, aby wesprzeć pacjentów w trakcie terapii onkologicznych i ich rodziny.

Podczas 60 minutowego biegu za każde okrążenie partnerzy przekazują środki finansowe na wsparcie podopiecznych Onkobiegu. Wpłat w postaci darowizn dokonują również biegacze rejestrujący się internetowo. Rozmiar imprezy i jej charakter czynią z niej wielkie święto dla wszystkich osób zmagających się z chorobą nowotworową, a także dla tych, którzy angażują się w pomoc pokonując kolejne kilometry.

Zachęcaniem społeczeństwa do całorocznych badań profilaktycznych zajmie się zespół „Medicover Band” złożony z personelu medycznego, który w rockowych brzmieniach będzie dopingował również pacjentów. Ponadto w „miasteczku” Onkobiegu będzie można zapoznać się z materiałami poświęconymi wsparciu w trakcie leczenia onkologicznego i profilaktyce. Na najmłodszych uczestników imprezy czekać będą niespodzianki i animatorzy.

Rejestracja na Onkobieg rozpocznie się 18 czerwca za pośrednictwem strony www.onkobieg.pl.

 

ZOBACZ WIĘCEJ : AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA W PROFILAKTYCE RAKA

DIETA PRZECIWRAKOWA

Onkobieg 2018 – zaproszenie na charytatywną imprezę biegową
4.3 (85.71%) 21 votes