8 września 2019 roku w Warszawie odbędzie się dwunasta edycja Onkobiegu – charytatywnej imprezy biegowej, będącej wyrazem solidarności z chorymi na nowotwory. Onkobieg 2019 ma na celu popularyzację aktywności fizycznej, edukację onkologiczną w zakresie mięsaków oraz wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SARCOMA – głównego pomysłodawcy i organizatora wydarzenia. Impreza odbędzie się na terenie Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5. Zapisy na Onkobieg 2019 prowadzone są od 1 lipca.

ONKOBIEG 2019 – ZAPROSZENIE NA IMPREZĘ STOWARZYSZENIA SARCOMA

Nieprzerwanie od 12 lat z radością tworzymy Onkobieg pamiętając o wsparciu, które sami kiedyś otrzymaliśmy. Onkobieg jest wielkim finałem naszych działań, podczas którego jesteśmy razem z pacjentami i ich rodzinami. To także doskonałe wydarzenie, szerzące działania edukacyjne oraz popularyzujące i zachęcające społeczeństwo do aktywności fizycznej. Dzięki zebranym środkom finansowym od partnerów i darowiznom od biegaczy możemy pomagać najbardziej potrzebującym osobom. Przez 12 lat wsparliśmy setki pacjentów, m.in. refundując im koszty dojazdu do referencyjnych klinik, rehabilitacji i protez. Poza tym, przez cały rok wzmacniamy przekaz związany z diagnostyką i profilaktyką wśród różnych grup społecznych – tłumaczy Kamil Dolecki ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki „SARCOMA”

Onkobieg to najstarsza w Polsce charytatywna impreza biegowa o tematyce onkologicznej organizowana od 2008 roku. Od kilkunastu lat w pierwszych dniach września uczestnicy Onkobiegu przybywają pod Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5, aby wesprzeć pacjentów w trakcie terapii onkologicznych i ich rodziny.
 

 
Rama czasowa biegu to 60 minut, podczas której uczestnicy pokonują wielokrotność jednej pętli wokół Centrum Onkologii wynoszącej 1560 m, dowolnym sposobem – według swoich możliwości i chęci. Uczestnikami Onkobiegu są też osoby z niepełnosprawnościami poruszający się np. o kulach czy wózku inwalidzkim oraz byli i obecni pacjenci, którzy zasługują na szczególny szacunek. Wszystko według myśli – Razem po zdrowie!

Z uwagi na fakt, że udział w wydarzeniu może wziąć każdy, wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia prowadzi do integracji ludzi zdrowych z osobami w trakcie terapii onkologicznych. Onkobieg to dobra okazja do szerzenia edukacji o profilaktyce raka – również wśród najmłodszych uczestników, wymiany doświadczeń i promocji aktywności fizycznej. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenie Sarcoma może również prowadzić swoją działalność edukacyjną i ofiarować pomoc finansową przeznaczoną na cele rehabilitacyjne, leki, protezy czy dojazdy do referencyjnych Klinik dla podopiecznych organizacji.

Onkobieg ukazuje wsparcie dla pacjentów i ich bliskich. Każda osoba biorąca udział w Onkobiegu w jakiś sposób jednoczy się z pacjentami. Bieg to także moment, w którym mamy okazję powiedzieć więcej o profilaktyce i społecznej odpowiedzialności za zdrowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za współtworzenie społeczności Onkobiegowej. Wiemy, że nasze wsparcie dla pacjentów ma znaczenie – dodaje Szymon Bubiłek – współorganizator Onkobiegu 2019.

Rejestracja na Onkobieg 2019 rozpoczęła się 1 lipca za pośrednictwem strony www.onkobieg.pl. Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
 

ZOBACZ WIĘCEJ : AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA W PROFILAKTYCE RAKA

DIETA PRZECIWRAKOWA

BADANIA PRZESIEWOWE NA RAKA