Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma już po raz 14 zaprasza na bieg, w którym wygrywają wszyscy, czyli Onkobieg – Razem po zdrowie!. 12 września 2021 roku, każdy kto wcześniej zarejestruje się na portalu onkobieg.pl stanie na swoim indywidualnym starcie i pobiegnie w kierunku mety, którą jest lepsze zdrowie pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Onkobieg 2021

Onkobieg to wydarzenie, które tworzymy nieprzerwalnie od 14 lat z myślą o ludziach, z którymi łączą nas podobne doświadczenia. Wiedząc z jakimi trudnościami mierzą się na co dzień pacjenci, choć w tak symboliczny sposób chcemy wyrazić swoją solidarność z nimi i uznanie dla ich siły i trudu jaki wkładają w to, aby codziennie móc sięgać po swoje marzenia – mówi Kamil Dolecki, organizator i Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.

W tym roku to uczestnicy zdecydują, o której dokładnie wystartują tego dnia, ważne aby zadeklarowaną ilość kilometrów podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00 – 13:00.

Organizatorzy potwierdzają także transmisję on-line ze studia z Warszawy, w którym prowadzone będą rozmowy ze specjalistami i pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do  aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Onkobieg to od wielu lat wspaniała forma nie tylko zadbania o zdrowie, ale także możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu, pomagając osobom chorującym onkologicznie. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, dzięki czemu staje się ono dobrą okazją do integracji w rodzinie czy wśród znajomych, a także czyni je niepowtarzalną możliwością do rozmowy o profilaktyce, chorobach przewlekłych i wpływie aktywności fizycznej na nasze zdrowie nawet z najmłodszymi uczestnikami biegu.

Dzięki tej inicjatywie Stowarzyszenie może prowadzić swoją działalność edukacyjną i ofiarować pomoc finansową pacjentom najbardziej potrzebującym poprzez refundację dojazdów do klinik na diagnozę i kolejne cykle chemioterapii, rehabilitację czy protezy kończyn, które pacjenci utracili w wyniku choroby
nowotworowej.

Rejestracja uczestników rozpoczyna się 17.05.2021 r. i potrwa do 30.06.2021 r. Przebiega wyłącznie drogą Internetową na stronie www.onkobieg.pl.

Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl jest patronem medialnym wydarzenia Onkobieg 2021.

POLECAMY: AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA W PROFILAKTYCE RAKA