Wykrywanie i leczenie nowotworów piersi to temat kolejnej edycji Akademii Onkologicznej dla Pacjentów, która odbędzie się 24 marca 2017 o godz. 16:00. Radomskie Centrum Onkologii na Wacynie już po raz czwarty organizuje spotkanie edukacyjne dla chorych i ich rodzin. Tym razem o metodach leczenia raka piersi będą mówić kierownicy oddziałów tego szpitala: dr hab. n. med. Zoran Stojcev – chirurg onkolog, dr n. med. Milena Szacht – radioterapeuta onkolog oraz dr n.med. Tomasz Lewandowski – onkolog kliniczny.

Radomskie Centrum Onkologii współpracuje z Fundacją Pocancerowani, która skupia ludzi, którzy przeszli leczenie nowotworów. Będą oni rozmawiać z pacjentami o swoich zmaganiach z rakiem. Pocancerowani regularnie odwiedzają chorych w szpitalu i wspierają ich w walce z nowotworem.

W spotkaniu Akademii wezmą także udział wolontariuszki z Fundacji Piękniejsze Życie, które w RCO rozpoczynają cykl warsztatów z pielęgnacji i makijażu dla pacjentek onkologicznych. Fundacja działa w kilkunastu szpitalach w całej Polsce, a ośrodek na Wacynie będzie pierwszym miejscem w Radomiu, które organizuje takie warsztaty.

Radomskie Centrum Onkologii od 2016 roku posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie w zakresie chemioterapii i radioterapii. Szpital jest gotowy do kompleksowej diagnostyki i leczenia chorych na nowotwory. Od połowy ubiegłego roku RCO przyjęło na konsultacjach 4000 pacjentów. Prawie pół tysiąca było hospitalizowanych.

Rezerwacja miejsc na Akademię Onkologiczną w RCO pod numerem telefonu 48 377 90 20. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne są zapisy. Udział bezpłatny. Do szpitala można dojechać autobusem linii 26.

 

Akademia Onkologiczna Radom

Radomskie Centrum Onkologii zaprasza na Akademię Onkologiczną
4.7 (93.33%) 3 votes