W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w I Ogólnopolskim Marszu Granicami w ramach projektu ONKOREJS. Od 21 do 27 sierpnia 2016 roku 34 grupy złożone z pacjentów onkologicznych oraz ich przyjaciół pokonają marszem trasy liczące blisko 100 km każda. Uczestnicy planują w ciągu tygodnia przemaszerować granice całej Polski. Celem I Ogólnopolskiego Marszu Granicami jest zwrócenie uwagi na rolę profilaktyki przeciwnowotworowej oraz zaakcentowanie, iż badania i wczesne wykrycie raka dają szansę na 100% wyleczenie. Pomysłodawczynią akcji jest Anna Małek, uczestniczka pierwszego OnkoRejsu.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – zdrowych, w trakcie leczenia oraz tych, którzy zakończyli już leczenie do udziału i współorganizacji Marszu. Czekamy na Was! Stwórzcie razem z nami ten projekt. Piszcie na onkorejs@wp.pl
PROJEKT ONKOREJS – WYBIERAM ŻYCIE
OnkoRejs – Wybieram Życie jest projektem, który ma na celu udowodnić, że osoby po przejściach onkologicznych są pełnowartościowymi przedstawicielami społeczeństwa, mogą żyć normalnie życiem pełnym pasji i marzeń oraz stawiać sobie trudne cele i je realizować. Uczestnicy pragną pokonać własne słabości i przełamać stereotypy na temat choroby onkologicznej, dodać nadziei i siły osobom, które są w trakcie leczenia, ale przede wszystkim upowszechnić badania profilaktyczne i ideę, że raka wcześnie wykrytego można leczyć.
Poprzednie OnkoRejsy odbyły się w maju 2015 roku (przerwany rejs na Zjawie) oraz we wrześniu 2015 r. (zakończony sukcesem rejs dwóch jachtów do Visby). Aktualnie trwają przygotowania do trzeciej edycji projektu. Celem III OnkoRejsu będzie tym razem Kłajpeda. Organizatorzy akcji poszukują sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć akcję.
Pomysł zorganizowania OnkoRejsu dla kobiet zmagających się z chorobą nowotworową zrodził się w głowie Magdy Lesiewicz: rok temu, gdyby ktoś mi powiedział, że będę stała za sterem jachtu w łupince między wielkimi falami, to bym mu za nic nie uwierzyła! Ale udało się nam spełnić marzenie i udowodnić sobie, że jesteśmy w stanie zorganizować grupę ludzi, która wcześniej nie widziała się na oczy, znała się jedynie z internetu, zaleźć sponsorów, znaleźć jachty oraz załogę i dopłynąć. Żeglowanie samo w sobie też jest piękne, ale ten rejs to też symbol: chciałyśmy pokazać, że damy rady, że dopłyniemy, jesteśmy w stanie zrobić wszystko, co sobie zaplanowałyśmy.
Więcej informacji na temat projektu OnkoRejs –Wybieram Życie można znaleźć na stronie internetowej www.onkorejs.pl oraz na www.facebook.com/onkorejs.
Onkorejs – przesłanie uczestniczek projektu
12 odważnych kobiet (tak było na początku, teraz jest ich znacznie więcej), które w swoim życiu zmagają się z nowotworami. Są w różnym wieku, pochodzą z różnych części kraju i chcą pokazać, że mimo choroby nowotworowej, można, a nawet trzeba żyć życiem ciekawym, pełnym pasji i radości. Pragną pokonać własne słabości i dzięki temu przełamywać stereotypy i walczyć z wykluczeniem osób chorych na raka.
My, kobiety z załogi OnkoRejsu wybieramy życie i chcemy zaapelować do Was – zróbcie to samo. Żyjcie pięknie, życiem pełnym pasji i radości. Korzystajcie z każdej ofiarowanej Wam minuty. Jesteśmy chore na raka i wyruszyłyśmy w ten rejs by pokazać, że nigdy nie należy się poddawać! Badajcie się i pamiętajcie, że większość nowotworów, wykrytych we wczesnej fazie można wyleczyć!
Projekt ONKOREJS – I Ogólnopolski Marsz Granicami, opracował JG na podstawie materiałów ze strony www.onkorejs.pl, zdjęcia pochodzą z www.facebook.com/OnkoRejs