15 października 2021 roku  przypada tegoroczny Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Święto zostało ustanowione przez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi i ma na celu promocję badań profilaktycznych, rzetelnej wiedzy na temat nowotworów oraz tzw. czujności onkologicznej.

Tegoroczny Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi wpisuje się w obchody Różowego Października, miesiąca świadomości nowotwór piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

Z tej okazji włoski artysta i satyryk Alexsandro Palombo opublikował serię niezwykłych grafik z kolekcji „Survivor”, które przedstawiają bajkowe postacie w symbolicznym „onkologicznym” wydaniu. Warto zobaczyć!

POLECAMY: OBJAWY RAKA PIERSI

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi 2021

Włoski artysta Alexsandro Palombo przygotował serię grafik z kolekcji „SURVIVOR”, które prezentują księżniczki Disneya oraz inne postaci z bajek ze szwami po mastektomii.

Oryginalne prace mają zwrócić uwagę społeczeństwa na ważną problematykę raka piersi, a luźna i „bajkowa” konwencja sprzyja dyskusji na trudne tematy.

międzynarodowy dzień walki z rakiem piersi

zwrotnik raka różowy październik

dzień walki z rakiem piersi

europejski dzień świadomości raka piersi

Dziękujemy Panu Alexsandro Palombo za udostępnienie grafik dla czytelników portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl.

ZOBACZ WIĘCEJ: PROFILAKTYKA RAKA

Rak piersi – 15 październik 2021

W Polsce rak piersi stanowi około 25% przypadków nowotworów u kobiet. Najwięcej zachorowań dotyczy kobiet w przedziale wiekowym 50-64 lata. U ok. 12% chorych może dojść do rozsiewu nowotworu.

Rak piersi jest chorobą zróżnicowaną pod względem typów, a określenie „rak piersi” oznaczać może schorzenia o różnym przebiegu, rokowaniu i odpowiedzi na leczenie. Aktualnie wiemy już, że istnieje wiele typów tego nowotworu, a odpowiedni, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia, może polepszyć stan i komfort życia pacjentek.

Stały postęp, jaki dokonuje się w onkologii, daje zwiększa szanse kobiet na całym świecie w walce z zaawansowanym rakiem piersi. To, jak bardzo na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się podejście do jego leczenia, daje nadzieję na pokonanie choroby.

SPRAWDŹ: SAMOBADANIE PIERSI – ZASADY