"WIEDZIEĆ WIĘCEJ, TO BAĆ SIĘ MNIEJ!"

Czternaście ciekawych konferencji onkologicznych dla specjalistów w 2017 roku

Rok 2017 prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jeśli chodzi o warsztaty i konferencje onkologiczne. Publikujemy zestawienie najciekawiej zapowiadających się wydarzeń edukacyjnych dla specjalistów z branży onkologicznej –  onkologów, hematologów, chirurgów onkologicznych, młodych lekarzy, dziennikarzy medycznych i studentów medycyny:

 

konferencja onkologiczna 2017

 

  • Postępy w Onkologii – cykl przekrojowych i interaktywnych konferencji poświęconych najczęściej występującym nowotworom: Poznań (28 styczeń), Kraków (18 luty), Białystok (25 luty). Udział bezpłatny. Dużym atutem wydarzenia są uznani prelegenci i wykładowcy.
   http://www.po2017.viamedica.pl/PL/Zaproszenie/index.phtml

 

  • Top Medical Trends – jedna ze szlagierowych konferencji edukacyjnych wydawnictwa Termedia, która odbędzie się w dniach 17-19 marca 2017 roku w Poznaniu. W bogatym programie wydarzenia zaplanowano wykłady poświęcone tematyce raka wątroby, raka jądra, współpracy onkologa z lekarzem rodzinnym i powikłaniom w trakcie radioterapii (Pacjent w gabinecie POZ).
   http://www.termedia.pl/Konferencje?program&e=549&p=4300

 

  • Akademia Czerniaka 2017 – Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej i jego Sekcja Naukowa Akademia Czerniaka oraz Wydawnictwo Lekarskie PZWL zapraszają na IV edycję cyklu, poświęconego tematyce czerniaka. Konferencje są w tym roku prowadzone w wyjątkowej, interaktywnej formule, która zyskała bardzo pozytywne opinie uczestników. Spotkania, którym przewodniczy Profesor Piotr Rutkowski, przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych lekarzy, a w szczególności chirurgów onkologicznych, onkologów klinicznych i chirurgów.
   Więcej: Akademia Czerniaka 2017

 

  • Akademia Raka Piersi 2017 – Wydawnictwo Lekarskie PZWL zaprasza do udziału w kolejnej edycji Akademii Raka Piersi, która odbędzie się w Łodzi, Bydgoszczy oraz w Rzeszowie. Podczas spotkania zostaną przedstawione najnowsze międzynarodowe zalecenia postępowania z chorymi na wczesnego i rozsianego raka piersi.
   https://www.instytutpwn.pl/konferencja/akademia-raka-piersi-2017/

 

  • XI Międzynarodowa Konferencja Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi FALENTY 2017 – tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w Warszawie. W bogatym programie wydarzenia FALENTY 2017 przewidziane są sesje poświęcone m.in. problemom leczenia chirurgicznego, radioterapii i leczenia systemowego. Organizator przygotował również (wspólnie z International BreastUltrasound School) warsztaty dotyczące techniki obrazowania piersi i wykonywania biopsji podejrzanych zmian pod kontrolą obrazu.
   http://www.konferencjafalenty.pl/?page=informacje_dla_uczestnikow

 

  • XXIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej – odbędzie się Łodzi w dniach 18-20 maja. Uczestnicy spotkania będą dyskutować m.in. o postępach w diagnostyce i leczeniu raku żołądka,  terapii rzadkich nowotworów czy prawnych aspektach pracy chirurga i onkologa.
   http://www.zjazd.ptcho.org.pl/23.2017/pl/Program_ramowy__68.html

 

  • V Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej – odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Elblągu. To ważne wydarzenie, gdyż istnieje duża potrzeba podniesienia standardów leczenia i komfortu życia Pacjentów w zaawansowanej fazie choroby. W programie konferencji wiele uwagi poświęcono tematyce: bólu nowotworowego, psychoonkologii oraz medycynie rodzinnej.
   http://www.termedia.pl/Konferencje?tematy_zjazdu&e=515&p=3724

 

  • VII Letnia Akademia Onkologiczna dla Dziennikarzy – ważne wydarzenie edukacyjne dedykowane dziennikarzom medycznym. To już tradycja, że Letnia Akademia Onkologiczna odbywa się w sierpniu w Warszawie. W jednym miejscu, przez trzy dni, spotykają się uznani eksperci i lekarze, dziennikarze, przedstawiciele fundacji oraz stowarzyszeń Pacjentów. Organizatorem konferencji jest Fundacja im. dr. M. Hilgiera – liczba miejsc ograniczona, obowiązują zaproszenia.

 

  • XIV Usteckie Dni Onkologiczne – w dniach 8-10 września w Ustce odbędzie się tradycyjna konferencja, którą szczególnie cenią lekarze i specjaliści z północy Polski. Tematyka spotkania obejmie: leczenie skojarzone nowotworów: głowy i szyi, przełyku, żołądka, trzustki, odbytnicy, czy guzów neuroendokrynnych.
   http://onko.ustka.pl/o-konferencji/xiii-usteckie-dni-onkologiczne/wstepny-program-ramowy/

 

  • XXVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów – planowany jest na 21–23 września 2017 roku w Warszawie. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie bardzo przekrojowy program, który obejmie m.in.: białaczki, chłoniaki, zespoły mielodysplastyczne, immunoterapię, hematolopatologię czy warsztaty mikroskopowe.
   http://www.termedia.pl/Konferencje?Tematy_przewodnie_Zjazdu&e=629&p=4210

 

  • II Konferencja Rak Piersi „Onkologia i Plastyka” – po zeszłorocznym sukcesie pierwszej edycji wydarzenia, tym razem, specjaliści od leczenia raka piersi spotkają się w dniach 22-23 września w Poznaniu. Uznani wykładowcy, szeroki zakres podejmowanych tematów i otwarcie na najnowsze trendy – to duże atuty spotkania, którego kierownikiem jest dr hab. Dawid Murawa.
   http://www.termedia.pl/Konferencje?Intro&e=584&p=4012

 

  • Warmińsko-Mazurskie Warsztaty Onkologiczne – prawdopodobnie w październiku odbędzie się IX edycja tej popularnej konferencji. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, omówione zostaną wybrane aspekty leczenia przeciwnowotworowego, uwzględniając przede wszystkim postęp, który dokonał się w ciągu ostatniego roku. Jednym z wielu atutów tego wydarzenia jest bezpłatne uczestnictwo.
   http://www.warsztatyonkologiczne.pl/2016/

 

  • XI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca – ciekawe wydarzenie, które odbywa się pod prestiżowym patronatem IASLC (Międzynarodowego Stowarzyszenia do Badań nad Rakiem Płuca). Znana jest już data konferencji (17-18 listopad), która odbędzie się w Warszawie. To obowiązkowa pozycja w kalendarzu lekarzy specjalizujących się w tematyce nowotworów płuca.
   http://www.bestofwclcrakpluca11.pl/

 

  • Onkologia 2016 – podsumowanie roku – w ramach prestiżowego wydarzenia organizowanego cyklicznie przez Fundację im. dr Macieja Hilgiera, uznani eksperci prezentują najnowsze informacje oraz doniesienia onkologiczne dotyczące diagnostyki i leczenia wybranych chorób nowotworowych. Udział bezpłatny.
   http://www.fundacjahilgiera.com/aktualnosci.html

 

ZOBACZ WIĘCEJ NA:  KONFERENCJE ONKOLOGICZNE
 

Czternaście ciekawych konferencji onkologicznych dla specjalistów w 2017 roku
4.56 (91.11%) 9 votes
About the Author
 

Powiązane artykuły


Świadomość profilaktyki raka szyjki macicy – dane z raportu

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości” przez agencję badawczą IQS kobiety mają wysoką świadomość na temat konieczności wykonywania badań...
Opublikowane 21 Lut 2017

Konferencja MAGIS IN MEDICINAE 2017

1 kwietnia 2017 roku na terenie Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbędzie się II edycja ogólnopolskiej konferencji MAGIS IN MEDICINAE. Wydarzenie organizowane przez Studenckie...
Opublikowane 17 Lut 2017

Hematologia 2017 – Najnowsze doniesienia po konferencji ASH w San Diego

9 marca 2017 roku w Centrum Prasowym PAP przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie odbędzie się konferencja Hematologia 2017 – Najnowsze doniesienia po konferencji ASH w San Diego organizowana przez...
Opublikowane 17 Lut 2017

Akademia Raka Piersi 2017

Wydawnictwo Lekarskie PZWL zaprasza do udziału w kolejnej edycji Akademii Raka Piersi, która odbędzie się w Łodzi, Bydgoszczy oraz w Rzeszowie. Podczas spotkania zostaną przedstawione najnowsz...
Opublikowane 13 Lut 2017

Czternaście ciekawych konferencji onkologicznych dla specjalistów w 2017 roku

Rok 2017 prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jeśli chodzi o warsztaty i konferencje onkologiczne. Publikujemy zestawienie najciekawiej zapowiadających się wydarzeń edukacyjnych dla specjalistów z branży...
Opublikowane 11 Lut 2017
Przeczytaj poprzedni wpis:
D jak Dieta przeciwnowotworowa – substancje ochronne

Istnieje ścisły związek pomiędzy składem i rodzajem codziennej diety, a ryzykiem rozwoju wielu typów nowotworów. Opierając się na...

Zamknij