Trwają prace nad filmem, który poświęcony będzie życiu, pracy oraz walce z chorobą nowotworową księdza Jana Kaczkowskiego. Reżyserem produkcji „Na pełnej petardzie” jest Krzysztof Rzączyński, a za scenariusz odpowiada Łukasz Ludkowski. Film o księdzu Kaczkowskim pojawi się na ekranach polskich kin w 2021 roku. W główną rolę wcieli się aktor Dawid Ogrodnik, wielokrotny laureat Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz zdobywca Orła – Polskiej Nagrody Filmowej.

Chcemy zrobić film, który da ludziom nadzieję i siłę do tego, by jakoś te swoje problemy rozwiązywali, nie poddawali się, bo ta historia w gruncie rzeczy kończy się dobrze. Ksiądz Kaczkowski umarł, ale jego dzieło trwa i się rozwija. Nasz film ma nieść mnóstwo pozytywnej energii – komentuje Krzysztof Rzączyński reżyser filmu „Na pełnej petardzie”.

Warto podkreślić, że film o księdzu Kaczkowskim powstaje przy wsparciu rodziny, przyjaciół duchownego oraz członków fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Film o księdzu Kaczkowskim

„Na pełnej petardzie” będzie filmem o wielkiej walce. O tym, że życie to seria nieustających potyczek, które nie zawsze kończą się dobrze. O tym, że ludzie nie mają w nich wyboru i muszą mierzyć się z tym, co przynosi los. To także historia o buncie i niezgodzie na zastany porządek. O ścieraniu się dwóch wizji Kościoła – nowej, postępowej i starej uosabianej przez hierarchów. Obraz o tym, że choć zawsze mamy za mało czasu na wszystko, to nie zwalnia nas to od odpowiedzialności za swoje życie. To film, który będzie do bólu szczery i potraktuje swoich bohaterów z miłością i zrozumieniem. Zaś widzom da nadzieję, energię i kopa do walki na każdym z życiowych frontów – czytamy w informacji prasowej producenta filmu o księdzu Kaczkowskim.

Ksiądz Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni. W 2002 roku otrzymał tytuł magistra oraz święcenia kapłańskie. Od czerwca 2002 roku do listopada 2007 był wikariuszem w Pucku. W 2004 roku wraz z grupą inicjatywną założył Puckie Hospicjum Domowe. Praca z chorymi na raka była szczególnie bliska jego sercu. Posiadał niezwykły dar – o sprawach ostatecznych mówił z mądrością, ale i humorem.

Ksiądz Jan zaangażowany był w projekt Aropagu Etycznego w ramach którego prowadził warsztaty i uczył młodych lekarzy w jaki sposób rozmawiać z pacjentami onkologicznymi o ich chorobie oraz zbliżającej się śmierci.

Życie dopisało własny scenariusz. U Księdza Kaczkowskiego wykryto glejaka – złośliwy nowotwór mózgu. Pomimo choroby duszpasterz kontynuował pracę w hospicjum, a swoją dzielną postawą dawał świadectwo walki i nieustępliwości wobec nieuleczalnej choroby nowotworowej.

Był autorem kilku książek, które stały się inspiracją dla milionów ludzi – m.in. Życie na pełnej petardzie, Szału nie ma, jest rak, Grunt pod nogami czy Dasz radę.

Ksiądz Jan odszedł w marcu 2016 roku.

„Na pełnej petardzie” – Dawid Ogrodnik w roli księdza Kaczkowskiego

Dla mnie, w budowaniu postaci księdza Kaczkowskiego nie jest najważniejszy cel, a podróż, w którą właśnie wyruszyliśmy. Mamy czas, którego nie wolno nam zmarnować. Od teraz trzeba żyć na pełnej petardzie – tłumaczy aktor Dawid Ogrodnik.

Przedstawiamy efekty próbnej sesji fotograficznej do filmu o księdzu Janie Kaczkowskim pt. „Na pełnej petardzie”. Autorem zdjęć przedstawiających Dawida Ogrodnika w roli ks. Kaczkowskiego jest Jacek Poremba.

film o kaczkowskim Dawid Ogrodnik

na pełnej petardzie film o kaczkowskim
 
źródło: materiały prasowe, foto: Jacek Poremba
 
ZOBACZ: KSIĄŻKI I FILMY O RAKU