Zakończyły się zdjęcia do filmu „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. który poświęcony będzie życiu, pracy oraz walce z chorobą nowotworową księdza Jana Kaczkowskiego. W główną rolę wcieli się aktor Dawid Ogrodnik, wielokrotny laureat Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz zdobywca Orła – Polskiej Nagrody Filmowej. Na ekranie zobaczymy również m.in. Piotra Trojana Marię Pakulnis oraz Joachima Lamżę. Film o księdzu Kaczkowskim pojawi się na ekranach polskich kin jesienią 2022 roku.

Film o Kaczkowskim miał na początku miał nosić tytuł „Na pełnej petardzie”. Ostatecznie do kin trafi film „Johnny”, który powstanie na podstawie innego scenariusza.

To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. Film Johnny to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim – opowiada o projekcie reżyser, Daniel Jaroszek.

Warto podkreślić, że film Johnny o księdzu Kaczkowskim powstaje przy wsparciu rodziny, przyjaciół duchownego oraz członków fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Film o księdzu Kaczkowskim

Film Johnny to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Dla przypomnienia, ksiądz Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni. W 2002 roku otrzymał tytuł magistra oraz święcenia kapłańskie. Od czerwca 2002 roku do listopada 2007 był wikariuszem w Pucku. W 2004 roku wraz z grupą inicjatywną założył Puckie Hospicjum Domowe. Praca z chorymi na raka była szczególnie bliska jego sercu. Posiadał niezwykły dar – o sprawach ostatecznych mówił z mądrością, ale i humorem.

Ksiądz Jan zaangażowany był w projekt Aropagu Etycznego w ramach którego prowadził warsztaty i uczył młodych lekarzy w jaki sposób rozmawiać z pacjentami onkologicznymi o ich chorobie oraz zbliżającej się śmierci.

Życie dopisało własny scenariusz. U Księdza Kaczkowskiego wykryto glejaka – złośliwy nowotwór mózgu. Pomimo choroby duszpasterz kontynuował pracę w hospicjum, a swoją dzielną postawą dawał świadectwo walki i nieustępliwości wobec nieuleczalnej choroby nowotworowej. Kaczkowski był autorem kilku książek, które stały się inspiracją dla milionów ludzi – m.in. Życie na pełnej petardzie, Szału nie ma, jest rak, Grunt pod nogami czy Dasz radę.

Ksiądz Jan odszedł w marcu 2016 roku.

SRAWDŹ: NAJCZĘSTSZE OBJAWY RAKA

dawid ogrodnik jako kaczkowski film

Film Johnny – Dawid Ogrodnik w roli księdza Kaczkowskiego

W rolę uwielbianego zarówno przez wierzących, jak i ateistów księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik, natomiast Patryka zagra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy również m.in. Marię Pakulnis, Annę Dymną, Joachima Lamżę i Witolda Dębickiego. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek,

Dla mnie, w budowaniu postaci księdza Kaczkowskiego nie jest najważniejszy cel, a podróż, w którą właśnie wyruszyliśmy. Mamy czas, którego nie wolno nam zmarnować. Od teraz trzeba żyć na pełnej petardzie – tłumaczy aktor Dawid Ogrodnik.

Cały ten świat na niego zadziałał. Bardzo rezonowała przyjaźń Patryka i Jana Kaczkowskiego, który w pewnym momencie stał się dla niego ojcem – zdradza Piotr Trojan wcielający się w Patryka.

Zdjęcia do filmu Johny rozpoczęły się w sierpniu i realizowane były w plenerach m.in. Konstancina, Pucka i Sopotu. Premiera kinowa planowana jest na jesień 2022 roku.

POLECAMY: POZNAJ PORTAL ZWROTNIK RAKA

ZOBACZ: KSIĄŻKI I FILMY O RAKU