O życiu z rakiem i po raku: Praktyczny poradnik dla każdego pod redakcją naukową prof. Krystyny de Walden-Gałuszko to nowa publikacja fundacji Polska Liga Walki z Rakiem wydana nakładem wydawnictwa lekarskiego PZWL.

Książka przygotowana przez doświadczonych lekarzy i psychologów powstała z myślą o pacjentach żyjących z rakiem, a także o osobach, którym udało się pomyślnie zakończyć leczenie. Jest odpowiedzią na konkretne i najczęściej zadawane pytania pacjentów onkologicznych.

Czytelnicy znajdą w poradniku praktyczne informacje na temat nowotworów, ich leczenia, praw pacjentów; porady dotyczące odżywiania w chorobie, uśmierzania bólu nowotworowego, zmęczenia i kłopotów ze snem, a także radzenia sobie z przykrymi dolegliwościami.

Autorzy poradnika „O życiu z rakiem i po raku” zachęcają pacjentów onkologicznych to podjęcia aktywności fizycznej, dbania o siebie, wzmacniania sił i zasobów psychicznych. Dużą uwagę poświęcono budowaniu relacji oraz umiejętności komunikowania się z dalszym i bliższym otoczeniem, rodziną, personelem medycznym.

W Polsce istnieje wiele popularnych książek i czasopism o tematyce onkologicznej, ale mało jest opracowań łączących wiedzę o nowotworach ze sprawdzonymi sposobami radzenie sobie z nimi. Lukę tę wypełnia książka pt. „O życiu z rakiem i po raku” – komentuje prof. Jacek Jassem.

ZOBACZ POLECANE: WSPARCIE W CHOROBIE

„O życiu z rakiem i po raku: Praktyczny poradnik dla każdego”

Poradnik O życiu z rakiem i po raku dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych.

Aby otrzymać darmowy egzemplarz publikacji należy skontaktować się mailowo z fundacją Polska Liga Walki z Rakiem pod adresem email: [email protected] (w mailu należy podać adres do wysyłki książki).

Opcjonalnie można wysłać wiadomość z prośbą o książkę na kanale społecznościowym Fundacji (https://www.facebook.com/polskaligawalkizrakiem/)

o życiu z rakiem i po raku

ZOBACZ: KSIĄŻKI O TEMATYCE ONKOLOGICZNEJ