Jak zmienia się rola urologa w leczeniu raka stercza? Jak wygląda kwalifikacja do postępowania leczniczego u pacjentów ze świeżo rozpoznaną chorobą oraz nawrotem nowotworów zarodkowych jądra?  Jak zmienia się standard postępowania w pierwotnie rozsianym raku nerki? Na te i inne pytania udzielą odpowiedzi wybitni eksperci podczas Akademii Onkologii Urologicznej, której organizatorem jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Polskie Towarzystwo Onkologiczne.

Konferencja on-line odbędzie się 13 listopada, udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Patronem spotkania jest Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej.

Akademia Onkologii Urologicznej

Akademii Onkologii Urologicznej jest konferencją podczas której swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie diagnostyki oraz leczenia nowotworów dzielą się wybitni specjaliści z całego kraju.

Jej celem jest przybliżenie postępów w tej dziedzinie i omówienie standardów postępowania z pacjentem chorym na nowotwory wywodzące się z układu moczowego i płciowego mężczyzny, z perspektywy urologa, onkologa i radioterapeuty.

Kierownikami naukowymi konferencji są prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno, oraz prof. dr hab. n. med. dr h. c. Piotr Radziszewski. Swoje prelekcje wygłoszą także: dr n .med. Małgorzata Sadowska, dr hab. n.med. Jakub Kucharz oraz dr n.med. Łukasz Kuncman.

Uczestnicy spotkania otrzymają 3 punkty edukacyjne. Informacje na temat konferencji i rejestracja na stronie www.instytutpwn.pl.

POLECAMY: NOWOTWORY UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO