Jakie są zasady postępowania leczniczego poszczególnych rodzajów chłoniaków? Jakie są nowości w leczeniu chirurgicznym raka piersi? Jakie jest miejsce radioterapii w onkologii urologicznej? Na te i inne zagadnienia odpowiedzi udzielą wybitni z Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie podczas bezpłatnego cyklu seminariów i warsztatów dedykowanych lekarzom specjalizującym się w zakresie onkologii klinicznej oraz onkologom klinicznym. 


W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ogromnego postępu w medycynie, a onkologia jest z jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się jej dziedzin. Z innowacyjnymi terapiami w onkologii wiążą się szczególne nadzieje na zwiększenie skuteczności leczenia antynowotworowego i wydłużenia długości życia u pacjentów z rozpoznaniem nowotworu. Najnowsze osiągnięcia i postępy w tej dziedzinie oraz wyniki badań klinicznych uczestnikom cyklu seminariów i warsztatów przybliży grono wybitnych klinicystów ekspertów z Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie.

Cykl bezpłatnych seminariów warsztatowych pt. „Chłoniaki” i warsztatów „Repetytorium z onkologii” jest częścią projektu edukacyjnego Warszawskiego Oddziału PTO pt. „Innowacyjne terapie w onkologii”, który rozpoczęła 11 maja 2018 roku w Warszawie konferencja o tym samym tytule. Celem spotkań jest przypomnienie, pogłębienie i poszerzenie wiedzy z zakresu epidemiologii, metod diagnostycznych, leczenia w onkologii.
 

BEZPŁATNE SEMINARIUM „CHŁONIAKI” – ZAPROSZENIE

W trakcie seminariów warsztatowych „Chłoniaki” organizowanych pod kierownictwem naukowym dr Elżbiety Lampka poruszone zostanie szerokie spektrum tematów dotyczących nowotworów układu chłonnego począwszy od zagadnień chłoniaka Hodgkina, chłoniaków nieziarniczych, szpiczaka, chłoniaków pozawęzłowych czy zakażeń w onkohematologii.

Termin i miejsce: Cykl Seminariów „Chłoniaki” – BEZPŁATNA REJESTRACJA

 • 28.09. Siedlce
 • 19.10. Radom
 • 23.11. Ciechanów
 • 14.12. Ostrołęka

 

 

WARSZTATY „REPETYTORIUM Z ONKOLOGII” – ZAPROSZNIE

Warsztaty „Repetytorium z onkologii” organizowane pod kierownictwem naukowym autorytetów z poszczególnych dziedzin onkologii pracujących w Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie dotyczyć będą następujących tematów przewodnich:

 • uroonkologia – pod kierownictwem naukowym prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno
 • rak piersi – pod kierownictwem naukowym dr n. med. Agnieszki Jagiełło-Gruszfeld
 • chłoniaki – pod kierownictwem naukowym dr Elżbiety Lampka
 • ginekologia onkologiczna – pod kierownictwem naukowym dr Anny Skrzypczyk-Ostaszewicz

 
Warsztaty „Repetytorium z onkologii” (miejsce: Centrum Edukacyjno-Konferencyjne w Centrum Onkologii-Instytut ul. Roentgena 5, Warszawa) – BEZPŁATNA REJESTRACJA

 • 21.09. uroonkologia
 • 23.10. rak piersi
 • 13.11. chłoniaki
 • 13.12. ginekologia onkologiczna

 

 
Partnerem organizacyjnym konferencji jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in. – Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi, Akademii Raka Płuca.
 

Innowacyjne terapie w onkologii – cykl bezpłatnych seminariów dla lekarzy
4.8 (96%) 5 votes