Fora onkologiczne

Regularnie dostajemy od Was wiadomości z zapytaniem o polecane fora internetowe o tematyce nowotworowej. Nie brakuje wątpliwości czy takie strony stanowią wartościowe i wiarygodne źródło wiedzy, z którego warto korzystać.

Forum onkologiczne to miejsce wymiany opinii, z którego czerpać może każdy użytkownik. Przy rosnącej liczbie Pacjentów i ograniczonym dostępie do lekarzy, to właśnie forum internetowe może być platformą, na której znajdziemy wsparcie merytoryczne i odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dużą wartością forów o tematyce nowotworowej jest możliwość czerpania z doświadczeń i wiedzy innych osób, które przebyły już ścieżkę pacjenta onkologicznego.

Niestety, nie wszystkie fora medyczne są moderowane. Zdarza się, że publikowane informacje są nieprecyzyjne, nierzetelne lub mają charakter reklamowy. Warto korzystać z forów onkologicznych, które podlegają stałej moderacji.

Pamiętajmy, że osobą odpowiedzialną za nasz proces leczenia jest wyłącznie lekarz i to on powinien stanowić dla nas najważniejsze i decydujące źródło wiedzy. Do informacji znalezionych na forach o tematyce nowotworowej należy podchodzić z pewną rezerwą i traktować je poglądowo.

Specjalnie dla Was rozwijamy własne Forum Onkologiczne. Zapraszamy do odwiedzin!

Fora onkologiczne

  • www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/ – duża społeczność i najszerszy zakres omawianych chorób nowotworowych. Forum onkologiczne DUM SPIRO-SPERO jest moderowane i posiada wieloletnią historię. Można tu liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych użytkowników i ekspertów.
  • https://faqrak.pl – platforma z tradycjami i szerokim zakresem omawianej tematyki, której inicjatorem jest Fundacja Ludzie dla Ludzi. Szczególnie aktywne wątki to: rak piersi, jelita grubego i rak jajnika. Forum jest na bieżąco moderowane zarówno przez redakcję, jak i przez moderatorów wybranych spośród stałych użytkowników.
  • www.amazonki.net/dyskusje/ – największe forum o tematyce nowotworowej poświęcone rakowi piersi. Bogaty zakres omawianych kwestii m.in.: kluby Amazonek, leczenie, rekonstrukcja piersi czy psychoonkologia. Forum jest moderowane.
  • www.glejak.pl – strona, na której wsparcie informacyjne znajdą osoby zainteresowane tematyką guzów mózgu i nowotworów ośrodkowego układu nerwowego. Cenne źródło wiedzy o glejakach. Na forum nie brakuje szeroko opisanych i wzruszających historii pacjentów, którzy przeszli walkę z guzami mózgu.
  • www.rak-prostaty.pl/ – rzetelne forum o tematyce nowotworowej, które jako cel stawia sobie edukowanie chorych na raka gruczołu krokowego oraz propagowanie uznanych metod leczenia raka prostaty. Cenne i wiarygodne źródło wiedzy o nowotworach stercza.
  • www.zwrotnikraka.pl/forum-onkologiczne/ – to nasza nowa inicjatywa, którą mamy przyjemność dla Państwa rozwijać. Forum onkologiczne ZWROTNIK RAKA posiada działy m.in. o wsparciu żywieniowym, miejscach pomocy dla Pacjentów, profilaktyce raka czy aktualnościach z branży onkologicznej. Forum jest moderowane.