Dobra wiadomość dla pacjentów onkologicznych poszukujących wsparcia żywieniowego w chorobie nowotworowej. Warszawskie Centrum Onkologii przy ul. Roentgena 5 uruchomiło Poradnię Dietetyczną dedykowaną chorym na raka. Chudniesz? Masz dolegliwości w trakcie leczenia onkologicznego lub nie wiesz co masz jeść? Skonsultuj się ze specjalistą.

Po wielu latach starań udało nam się uzyskać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowa na Poradnię Chorób Metabolicznych. W Poradni Dietetycznej pracują wykwalifikowane panie dietetyczki, które udzielają wsparcia informacyjnego i porad dla dorosłych pacjentów onkologicznych – wyjaśnia lek. med. Aleksandra Kapała – Kierownik Działu Dietetyki Klinicznej Centrum Onkologii Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Cel Poradni Dietetycznej przy Centrum Onkologii w Warszawie

Poradnia Dietetyczna przy Centrum Onkologii w Warszawie świadczy pomoc dla dorosłych pacjentów z chorobą nowotworową, którzy mają problem żywieniowy związany z chorobą lub jej leczeniem.

Poradnia Dietetyczna w Centrum Onkologii

Właściwe postępowanie dietetyczne odgrywa zasadniczą rolę na wszystkich etapach choroby nowotworowej. Ze względu na przewlekły charakter schorzenia, nadrzędnym celem wsparcia żywieniowego jest uzyskanie i utrzymanie optymalnej masy ciała, zapobieganie niedoborom składników odżywczych, poprawa tolerancji stosowanego leczenia, ograniczanie skutków ubocznych terapii oraz stymulacja układu immunologicznego pacjenta onkologicznego. Właściwe odżywianie w sposób pozytywny wpływa na lepsze rokowania.

Szczególnie służymy pomocą osobom wyniszczonym i niedożywionym. Poradnia jest bezpłatna, ale wymagane jest skierowanie do Poradni Chorób Metabolicznych, które może wystawić każdy lekarz – dodaje lek. med. Aleksandra Kapała.

Na wizytę w Poradni Dietetycznej przy CO w Warszawie można zapisać się poprzez telefoniczny system zapisów – numer telefonu: 22 460 00 09. Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00.

ZOBACZ WIĘCEJ: ROLA DIETY W CHOROBIE NOWOTWOROWEJ
Poradnia Dietetyczna w warszawskim Centrum Onkologii zaprasza do konsultacji, opracował Jarosław Gośliński redaktor zwrotnikraka.pl

 

Poradnia Dietetyczna w warszawskim Centrum Onkologii zaprasza na konsultacje
4.2 (84.29%) 14 votes