W piątek 4 lutego obchodzimy XXII Światowy Dzień Walki z Rakiem 2022 (World Cancer Day). Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. W tym roku w związku z pandemią COVID-19 nie odbędzie się tradycyjny Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych. Nie zabraknie natomiast ciekawych wydarzeń i spotkań on-line nawiązujących do obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Światowy Dzień Walki z Rakiem 2022

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem możemy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie i zwiększyć świadomość dotyczącą objawów, diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Tegoroczny Dzień Walki z Rakiem to także pretekst do dyskusji na temat polskiej onkologii, której pandemia koronawirusa postawiła nowe wyzwania na ścieżce reform i rozwoju.


Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl to największy w sieci serwis poświęcony tematyce onkologicznej (psychoonkologicznej) dedykowany pacjentom onkologicznym, ich bliskim i rodzinom, pracownikom służby zdrowia, studentom medycyny, a także wszystkim użytkownikom zainteresowanym tematyką onkologiczną. Zwrotnik Raka działa od 2012 roku, każdego miesiąca odwiedza nas blisko 500 000 użytkowników. POZNAJ NAS


Poniżej prezentujemy aktualny harmonogram oraz wybrane wydarzenia organizowane w ramach tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem.

WARTO ZAJRZEĆ: EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM

Światowy Dzień Walki z Rakiem 2022

Światowy Dzień Walki z Rakiem – harmonogram

Chcesz poinformować Czytelników o wydarzeniu organizowanym w ramach tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem? Napisz do nas na: kontakt@zwrotnikraka.pl

Szczegóły niebawem

PRZEJDŹ DO: NAJNOWSZE INFORMACJE
 

Onkologiczne A – B – C

  1. Najczęstsze objawy nowotworów
  2. Diagnostyka onkologiczna
  3. Profilaktyka raka
  4. Dieta przeciwnowotworowa
  5. Aktywność fizyczna a rak
  6. Nowotwór  – jak powstaje