W okresie letnich wakacji fundacja OmeaLife zaprasza do udziału w trzeciej edycji Różowej Plaży. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, dbałość o dietę, regularne wykonywanie badań piersi oraz ochronę skóry przed promieniami UV. Tegoroczne imprezy propagujące profilaktykę przeciwnowotworową odbędą się w Gdańsku (21.07), Sopocie (28.07) i Ustce (11.08).
Zespół wolontariuszy, który utworzy różowe miasteczko to kobiety, które przeszły chorobę nowotworową piersi lub dalej się z nią borykają, a mimo to cieszą się życiem. Swoją postawą i uśmiechem na twarzy łamią stereotypy związane z postrzeganiem osób dotkniętym rakiem piersi.
Ekspertami w zakresie profilaktyki i leczenia raka piersi będą: dr Elżbieta Senkus-Konefka, prof. Agnieszka Kołacińska, dr hab. Dawid Murawa, dr Jarosław Skokowski, dr hab. Jerzy Jankau, prof. Piotr Prowans, dr Michał Kąkol, dr Paweł Kabata, dr Cezary Kaczmarkiewicz, lek. Natalia Cichowska-Cwalińska.
Porady związane z prawidłowym odżywianiem zapewni dietetyk Magdalena Maciejewska–Cebulak, współautorka książki „Nie daj się rakowi – wsparcie żywieniowe w chorobie nowotworowej”.
Plan Różowej Plaży zakłada:
- treningi fitness przeprowadzane co 45 minut – blok trenerski, który trwa 30 minut
- konsultacje z dietetykiem, chirurgiem piersi, onkologiem, rehabilitantem
- naukę samobadania piersi oraz wyczuwania guzków na fantomach (implantach)
- owoce i woda mineralna dla każdego z uczestników
- kosmetyki z dużym filtrem dla każdego uczestnika
Różowa plaża to również miejsce spotkania dla pacjentów onkologicznych, którzy zmagają się z chorobą lub mają już to przykre doświadczenie za sobą. Dobrze jest spędzić trochę czasu w luźniej atmosferze na plaży z osobami patrzącymi w przyszłość optymistycznie, wymienić się doświadczeniami i nabrać jeszcze więcej motywacji do walki o swoje zdrowie – tłumaczą organizatorzy.
FUNDACJA OMEALIFE – RAK PIERSI NIE OGRANICZA
Fundacja OmeaLife Rak piersi nie ogranicza powstała z myślą o młodych kobietach, które zachorowały na chorobę nowotworową piersi. Organizacja została założona w 2016 roku przez cztery kobiety, które stanęły „oko w oko” z rakiem piersi. Trzy z nich obciążone są zmutowanym genem BRCA1, więc ryzyko zachorowania było od zawsze bardzo wysokie. Badania wskazują, że mutacja daje 80 do 90 proc. pewności zachorowania.
Dziewczyny z OmeaLife pragną łamać stereotypy związane z chorobą nowotworową oraz dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi pacjentkami. Fundacja OmeaLife to Olga, Magda, Ewelina, Agnieszka – 4 silne kobiety z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Nazwa fundacji OmeaLife nawiązuje do pierwszych liter ich imion.
Każda z nas przeszła trudności związane z chorobą nowotworową, mając zaledwie 30 lat. Rak to nie jest wyrok, choć wciąż panuje takie przeświadczenie. Często też słyszymy: lepiej przeciwdziałać niż leczyć, ale jak widać, nie w każdym przypadku. W Polsce profilaktyczna mastektomia wywołuje u niejednej kobiety drżenie serca. Jest jednak duża grupa, zwłaszcza młodych kobiet, które mają świadomość wysokiego ryzyka wynikającego z obciążenia w swoich genach i wolą poddać się amputacji z rekonstrukcją, zanim zachorują. Jednak to nie jest takie proste, wnioski o refundację takiego zabiegu są odrzucane przez NFZ – tłumaczy Ewelina Puszkin, założycielka fundacji.
„Jesteśmy gotowe udowodnić Ci, że choroba nowotworowa nie jest wyrokiem, a jedynie chwilą w życiu, przez którą można przejść z uśmiechem na twarzy i podniesioną głową”.
kontakt z Fundacją OmeaLife:
biuro@omealife.pl
www.facebook.com/FundacjaOmeaLife/
tel: 575 752 763